logo

Anamur Reklam

100 Odalı Huzurevi temeli atıldı

gündem008Sultan Alaaddin mahallesinde yapımı gerçekleşecek olan 100 yataklı Huzurevinin temeli görkemli bir törenle atıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunması ile başlayan törene Kaymakam Cengiz Cantürk, Belediye Başkanı Mehmet Türe, Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan, İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Dünya Yaşlılık Derneği ve dünya Markalar Derneği Başkanı Uğur Çınar ve Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur’da Huzurevi yapılması planlanırken çalışmalara katıldığını ve birkaç sorunun çözümü için çaba sarf edildiğini ifade ederek, “Bu sorunlardan en azından birkaçını çözerek yolu açmayı düşündüm. Çok şükür hepsi çözüldü ve bugün temel atıyoruz. İnşaatın tamamlanması için de desteğimizi sürdüreceğiz. Cantürk, “Bugün temelini atacağımız bu Huzurevi’ne belki ileride biz de geleceğiz. Burası sadece bir Huzurevi olmayacak. Yaşlı insanların yaşıtlarıyla vakit geçireceği, sosyal aktivitelerde bulunacağı bir tesis olacak Anamur’a hayırlı olsun”Dedi.

Huzurevi Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan, “Sizlerin sayesinde 10 yıldan beri hayalini kurduğumuz Anamur Huzurevi’nin temelini atıyoruz. Siyasi otoritenin ve Anamur Belediyesi’nin desteği ile açılışını da yapmak nasip olur inşallah. Anamur Huzurevi hiç kimsenin değil, sadece Anamurlunundur. Büyük zorlukları aşarak bir yıl uğraş sonucunda vakfımızı kurduk. Tarafsız, partiler üstü hizmet vereceğiz. Projemizi tamamlamak için sizlerden, siyasetçilerden ve sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Türe ise yaptığı konuşmada, “Huzurevi’nin birçok ilçenin, ilin hayal edip hayata geçiremediği, yaptırıp devamını getiremediği bir proje olduğunu belirterek, “Ama biz Anamurlular olarak önce projeyi hayata geçireceğiz sonra da yaşatacağız. Bu projenin insanlığa bir hizmet olduğunun altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü. “Buradan siyasi, ekonomik rant yada başka birşeyler beklemek yanlış olur. Katılımcılara baktığımızda bu projeye Anamur’un nasıl sahip çıktığını görebiliyoruz. İlk düğmeyi düzgün takarsak diğerleri de düzgün olur. Burada bugün ilk düğmeyi düzgün taktığımızı düşünüyoruz. İnşallah omuz omuza vererek bu projeyi insanlığa hediye etmek istiyoruz. Aramızda ülke dışından, Anamur dışından ama Anamur sevdalısı birçok insanımız var. Anamur’da da bu projeyi heyecanla bekleyenler var. Nefsimizi bir kenara bırakırsak, bu proje burada hayat bulacak. Belediye halkın belediyesidir. Hepimizin sağladığı imkânlarla hizmet yürüten bir belediyedir. Hiç kimsenin ve hiçbir siyasi partinin değildir. Belediyemizin imkânlarını seferber edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi, bakanlık, valilik ve kaymakamlığın da desteğini alarak bu projeyi bitireceğiz. Projede Emeği geçenlere teşekkür ederim.”

Anamur Belediyesi görevlisi Aslıhan Dolu da Huzurevi ile ilgili teknik bilgilendirme yaptı. Dolu, Huzurevi’nin 8 bin 400 metrekare arazi üzerinde, denizden 150 metre yükseklikte inşa edileceğini, kuzeyde orman, güneyde deniz manzaralı olacağını söyledi.

Dolu, Huzurevi’nde içinde tuvalet ve banyosu bulunan 100 oda yer alacağını, tesisin merkezi sistemle ısıtılacağını belirterek, ibadet yeri, sağlık odaları, mutfak, kafetarya, yemek salonu, hobi odaları ve sosyal alanlardan oluşacağını kaydetti.

Konuşmaların ardından Akdeniz Camii İmam hatibi Veli Kılıç´ın Kur´an-ı Kerim tilaveti ve Müftü Zeynal Abidin Çınar´ın dua okumasının ardından Protokol üyeleri, butona basarak temel atma işlemini gerçekleştirdi. Huzurevi inşaatının 4 yılda tamamlanması bekleniyor.gündem006 gündem007gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com