logo

Anamur Reklam

22 Nisan’da Silifke’de

16 Nisan 2018017CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Silifke’de Yörüklerle buluşacak

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, 22 Nisan Pazar Günü Gökbelen Yaylasında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla düzenlenecek olan Anadolu’nun Kadim Kültürü Yörükler-Türkmenler ve Değerlerimizi Koruma Yaşatma Çalıştayı’na tüm vatandaşları davet etti.

21 Nisan Cumartesi ve 22 Nisan Pazar günü olmak üzere iki gün sürecek çalıştay kapsamında, Musa Eroğlu konserinin yanı sıra halk oyunları, yörüklerin yaşamını konu alan paneller, konuşmalar, sunumlar, yöresel sanatçıların konserleri ve farklı etkinlikler yer alacak.

Başkan Mustafa Turgut, ‘Sevgiyi, emeği, hoşgörüyü yaşam felsefesi haline getiren, doğa anaya gönülden bağlı olan Yörüklerimizle umudu büyütmek için buluşuyoruz. Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı Çalıştayımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz’ dedi.

‘SARIKEÇİLİLER DERNEĞİ VE SİLİFKE BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’

Anadolu’nun Kadim Kültürü Yörükler-Türkmenler ve Değerlerimizi Koruma Yaşatma Çalıştayı’nı Sarıkeçililer Derneği ve Silifke Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştireceklerini belirten Belediye Başkanı Turgut, ‘Özellikle kültürümüzün yeni nesillere aktarılması yönünde üzerimize düşen sorumluluklarımız var. Değerlerimiz gün geçtikçe yozlaştırılmaya çalışılırken, üzerimizdeki sorumluluğu yerine getirerek, kültürümüzü yaşatmak ve sahip çıkmak adına böyle bir çalıştayı düzenliyoruz. Sarıkeçililer Derneğimizle el ele vererek, birlik ve beraberlik içerisinde güzel bir organizasyon yaptık.

‘YEME-İÇME VE ULAŞIM BELEDİYEMİZ TARAFINDAN KARŞILANACAK’

Biz özellikle Yörüklerimizin göç zamanında bunu yapalım istedik. Çünkü Yörük kültürü ile ilgili eğer bir değerimiz yaşatılacaksa ve tanıtılacaksa özellikle Silifke Yöresinin bu konudaki ağırlığı ve payı unutulmamalıdır. Bunun için bizim burada kendi kültürümüzü ve değerlerimizi hem kendi insanlarımıza, hem dışarıdan gelecek misafirlerimize aktarmamız gerekiyor.

Çalıştayımızda yeme, içme ve ulaşım tamamen ücretsiz olup Silifke Belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızı, 21 Nisan ve 22 Nisan günlerinde Gökbelen Yaylası’nda yapılacak olan Yörük Çalıştayı’na bekliyoruz’ diye konuştu.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com