logo

Anamur Reklam

24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI

24_temmuz_basin_bayrami_kutlama_mesajlari_h27229Mersin  Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla ziyarette bulundular ve basın açıklamaları yaptılar.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, mesajında şunları kaydetti:

Bilindiği üzere 24 Temmuz 1908 tarihi basında sansürün kaldırıldığı tarihtir. Ülkemizde gazetecilerin ve basının ne gibi zorluklarla çalıştıklarını anlamamız için kutlanan bu günde çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez temel unsurlarından biri olan basının, toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde büyük rol oynadığının farkına varmalıyız. Özgür basın; demokrasinin ve cumhuriyetin vazgeçilmez temel unsurudur. Basın; ülke yönetimi ve vatandaş arasında köprü görevi görürken, halkın haber alma ve bilgi edinme hakkını sağlamada, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir.

Yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları, tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Demokrasinin yaşamasını, gelişmesini sağlarken, farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün oluşmasında basınımızın önemli görevler üstlendiği bir gerçektir. Demokratik kültürün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık içinde, doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun hassasiyetlerine özen gösteren bir şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’mizin ve Mersin’imizin her alanda hedeflenen başarıya ulaşmasında ve ülkemizin çağdaş medeniyetler arasında yer almasında basınımızın sağladığı katkının önemi çok büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle, başta ilimizde faaliyet gösteren yerel gazete, televizyon, radyo, dergi, internet gazetesi ve haber ajanslarının temsilcileri olmak üzere halkın gözü ve kulağı olan tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten dileklerimle kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi temsilen yerel gazetelere ve ulusal  gazetelerin temsilcilerini ziyaret eden Başkan  Yardımcısı Hüseyin Gürel ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Tanrıverdi ise basın özgürlüğünün demokratik hayatın bir parçası olduğunu ifade ettiler. Gürel ve Tanrıverdi, gazetemizin çalışanlarının bayramını kutlayarak Belediye Başkanı Mehmet Türe adına çiçek takdim ettiler.

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı da yaptığı açıklama; tarafsız ve özgür basının varlığının güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olduğunu söyledi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu da gazetemize yaptığı ziyarette basın özgürlüğünün ve yerel basının önemine dikkat çekerek, çalışanlarımızın bayramını kutladı ve başarılar diledi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com