logo

Anamur Reklam

3. YILLIK HESAP ANAMUR’DA SON BULDU

anamurgündme010 Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, göreve geldikleri günden itibaren 3 yıl içerisinde hayata geçirdikleri hizmet ve projelerle ilgili yapılan ‘Hizmette 23, Mersin’e Hizmette 3’üncü Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı’nın sonuncusunu Anamur’da gerçekleştirdi.

3’üncü Yıl Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı Anamur programına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, MHP  Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven, Doğru Yol Partisi Anamur İlçe Başkanı Mustafa Nevzat Taşdemir, Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Batun, TÜRKAV Anamur İlçe Başkanı Mehmet Gümüş, Ülkücü İşçiler Derneği Anamur İlçe Başkanı Fatih Öğür, Dünya Yörükler Obası Genel Başkanı Fahri Şen, Alevi Kültür Dernekleri Anamur Şube Başkanı Nurgül Er, Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve oda temsilcileri, muhtarlar ve Anamurlu vatandaşlar katıldı.

Kaşdişlen Cemevi ve Kültür Merkezi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, 3’üncü yıl tanıtım filmi gösterimi ile devam etti.

“Canla Başla Çalışıyoruz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Anamurlulara seslendiği konuşmasına başlarken, 30 Mart 2014 tarihinden bugüne kadar geçen 3 yıllık zaman zarfında Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdikleri proje ve hizmetler ile yürütülecek çalışmaları anlatmak için bir araya geldiklerini ifade ederek, “Belediye başkanlığı veballi bir görev ve attığınız her adıma, yaptığınız her icraata dikkat etmeniz gereken bir görev. Vatandaşımızın hakkını, hukukunu koruyor ve o çerçeve içerisinde yaşadığınız, hizmet ettiğiniz bölgeye sorumluluklar taşıyorsunuz. Bu görevde zaman zaman insanları mutlu ederken, zaman zaman da mutsuz edebilirsiniz. Önemli olan toplum yararını düşünmek ve terazinin kefesinde ne tarafın ağır gelebildiğini görebilmektir. İşimiz gerçekten zor ama bizler zor işlerin adamıyız. 20 yıl Tarsus’ta alnımızın akıyla görevimizi yaptık ve 3 yıldır da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Mersin geneline hizmet veriyoruz. Belediye başkanları bir siyasi partinin adayı olarak ortaya çıkar ve görevi devraldıktan sonra o bölgede yaşayan büyün insanlara eşit mesafede durur. Öncelik herkesin ihtiyaçlarını giderebilmektir ve bunun için canla başla çalışır. Önemli olan boş kubbede hoş bir sada bırakabilmektir” dedi.

“Mersin Hak Ettiği Yere Gelecektir”

Başkan Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi olarak 2 milyona yakın Mersinliyi ve 65 bin Anamurluyu içten ve gönülden sevdiklerini söyleyerek sözlerine şu ifadelerle devam etti:

“Hizmet, yüce gönül ve ehil kadro işidir. Liyakatli kadromuzla verdiğimiz hizmetler, önümüzdeki yıllarda katlanarak artacaktır. Mersin’imiz, tüm ilçelerimizle birlikte, hak ettiği yere mutlaka gelecektir. Her türlü engelleme ve kumpaslara rağmen belirlediğimiz hedeflere ulaşabilmek için çıktığımız bu zorlu yolda, yorulmak nedir bilmeden çalışan mesai arkadaşlarıma ve desteğini bir an olsun esirgemeyen siz değerli Anamurlu hemşehrilerime can-ı yürekten teşekkür ediyorum. Hizmette 3’üncü yılımızın, Mersin’imize ve Anamur’umuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Sizleri, en kalbi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, daha sonra 3 yıl boyunca Mersin geneline sunulan hizmetleri ve hayata geçirilecek projeleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Başkan Kocamaz’ın sunumunun ardından Anamurlu vatandaşlara Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin insan odaklı hizmetlerinin yer aldığı bir tanıtım filmi izletildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a Anamur’a sunduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eden Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe de “Burhanettin Kocamaz Başkanımız Mersin genelinde ve Anamur’da yapılanları bizlere arz etti. Hesap veriyoruz programının Anamur bölümünde bizleri bilgilendirdiği için çok teşekkür ediyorum. Sayın başkanım 2013’te aday adayı olarak yola çıktığınız da ben ve arkadaşlarım dimdik arkanızda durduk. Biz burada adamcılık olsun diye değil, Mersin’in yaşanabilir bir kent yapmak için Burhanettin Kocamaz’ın bilgi birikimi ile istenen hedeflere kavuşacağına inandığımız için saf tuttuk. Önümüzde 2 yıl daha var ve bize verilen süre sonunda gene yolsuz ve susuz köy bırakmadan Büyükşehir ve Anamur olarak faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe günün anısına birbirlerine hediye takdiminde bulundu.anamurgündme007 anamurgündme008 anamurgündme009

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com