logo

Anamur Reklam

4. TARIM FUARI İÇİN ANAMUR HAZIR

gündem001

ANAMUR 4. TARIM VE GIDA FUAR ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

25–28 Ekim tarihleri arasında Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Kapalı Fuar Merkezinde yapılacak olan 4. Tarım ve Gıda Fuarı’nın istişare toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin başkanlığında Anamur Belediye Meclis Salonunda toplanan fuar düzenleme komitesi ilçenin muhtarları ile toplantı yaptı.
Toplantıya Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, CNR Temsilcisi Mustafa Başer, Anamur İlçe Tarım Müdürü Hüseyin Niyazi Sarıoğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Kibrit, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Muhtarlar, STK’lar ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mehmet Türe, “Sorumluluğu üstlenip bu güzel Anamur´a bir şeyler katmamız gerekiyor. Festivallerimizle, fuarlarımızla, yerel yönetimle çok kıt imkânlarla da olsa en iyi pozisyondayız. Nefsimizi bastırabildiğimiz sürece başarılıyız. Ben bu sene çok daha mutluyum, umutluyum. İyi bir yoldayız. Kazanan Anamur olacak. İlçe gıda ve tarım fuarı´nda hep beraberiz. Hatalar, eksikler olabilir, bunları hep birlikte kapatacağız. Birlikte tek bilek olacağız.” dedi.
ANTSO  Başkanı  Ferudun Torunoğlu ise Anamur için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini söyleyerek KKTC’de yaptıkları çalışmalarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.
Toplantıda, Prof.Dr. Canan Karatay´ın fuara geleceği konusu da ele alındı.  Canlı yayın yapılıp yapılmayacağı konusuna da değinildi. Anamur Tarım İlçe Müdürü Hüseyin Niyazi Sarıoğlu, “Canlı yayının maliyeti yaklaşık 60 -70 bin TL olduğuna dikkat çekti ve aşağı çekilmesi için görüşmelerin devam ettiğini söyledi.
Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel de, fuarı takip etmek üzere 20 civarında gazetecinin Anamur´a geleceğini, gazetecileri ağırlama görevini kendilerinin üstlendiğini söyledi.
CNR Temsilcisi Mustafa Başer, “Türkiye´nin ulusal düzeyde en iyi firmaları bu sene fuarda olacak. Bu yapılan en iyi ilçe tarım fuarı. Muhtarlarımızdan ricamız çiftçileri bu fuara yönlendirmeleri.” diye konuştu. Toplantı, Türe´nin katılımcılarının sorularını yanıtlamasıyla sona erdi.gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009

Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

4. TARIM FUARI İÇİN ANAMUR HAZIR” için 1 yorum

  1. Geçen sene fuarı boykot eden, yapılmaması için çaba gösteren ekip şimdi kürsüye çıkmış. Sayın başkanım bu fotoğraf bizi çok şaşırttı. Sizin adınıza üzüldüm, diğerlerine zaten diyeceğim birşey yok…

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com