logo

Anamur Reklam

Anamur’da fuar hazırlık toplantısı

13 Eylül 2018009Anamur’da 24-27 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek 5. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı hazırlık toplantısı belediyede yapıldı.
Toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Türe, CNR Fuarcılık Mersin Bölge Müdürü Mustafa Başar, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Sarıoğlu, oda başkanları ve belediye yetkilileri katıldı.
CNR Fuarcılık Mersin Bölge Müdürü Mustafa Başar, bu yıl 5’incisi düzenlenecek fuarın en büyük ilçe fuarı olduğunu ve tüm Türkiye’de tanındığını belirterek, “Burada sizlerin destekleri çok önemli. Bu güne kadar sizlerin desteğiyle geldik. Fuara yaklaşık bir buçuk ay kaldı ve bu toplantıda hem sizleri bilgilendirmek hem de görüşlerinizi almak istedik” dedi.
Fuar alanındaki dolulukla ilgili bilgiler de aktaran Başar, “Toplamda 745 metrekare satılmış alanımız var. 560 metrekare opsiyonlu alan var. Bunlar sözleşme yapacaklar. Bu opsiyonlu alanları sattıktan sonra 657 metrekare boş alanımız var. Bunun haricinde sivil toplum kuruluşlarına verdiğimiz 353 metrekare alanımız var. Toplamda 2 bin metrekare alanımız var” diye konuştu.
Bu yıl bazı sorunların yaşandığını ifade eden Başar, şöyle devam etti:
“Ekonomik nedenler en başta geliyor. Geçtiğimiz yıl birçok iş makinesi firması vardı. Bu yıl hiçbiri gelmiyor. Defalarca aradık, görüşmeler yaptık. Döviz kurlarındaki artıştan dolayı ithal makine sattıkları için işleri tamamen durmuş. ‘Bir tane makine satamıyoruz, masrafları kısmamız gerekiyor’ diyorlar. Ama bu yıl da geçen yıl gelmeyen traktörcüler geliyor. 3 tane firma yeniden gelecekler. Özellikle geçen yıl gelip bu yıl gelmeyecek firmalarla görüşmelerimizi sürdürmeliyiz. Bu konuda sizlerden de katılım istiyoruz.
Belediye Başkanı Mehmet Türe ise geçen yıl fuara katılan ancak bu yıl ekonomik nedenlerle katılmak istemeyen firmalarla görüşmeler yapılması önerisinde bulunarak, konaklama ve yer ücreti konusunda kolaylık gösterilerek tekrar katılımlarının sağlanması gerektiğini kaydetti.
Diğer katılımcıların da görüşlerini dile getirdiği toplantıda, fuara katılımı arttırmak amacıyla firmalarla görüşmeler yapmak üzere görev dağılımı yapıldı.13 Eylül 2018004 13 Eylül 2018005 13 Eylül 2018006 13 Eylül 2018007 13 Eylül 2018008

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com