logo

Anamur Reklam

Kocamaz: ‘MHP’nin son kararını bekliyorum’

9 Ekim 2018001Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti’den sonra CHP ile de görüşmeler yaptığını dair söylentiler ve haberlere açıklık getirerek, “Teklifler var ama MHP’nin son kararını bekleyeceğim” dedi.

Kocamaz, bu sabah Kanal 33’te canlı yayınlanan Günebakış programında Duygu Canova’nın sorularını yanıtladı.

Sosyal medyada ve bazı gazetelerde İYİ Parti’den sonra CHP ile de görüşmeler yaptığına dair haberlerle ilgili açıklama yapan Kocamaz, şunları söyledi:

TEKLİF GELDİ AMA RESMİ GÖRÜŞME YOK

“Partili partisiz herkes beni arıyor. Sosyal medyada da açıklamalar var, herkes bir şeyler söylüyor. Rahmetli annemin bir lafı vardı; ‘Darı sahibinin haberi yok, serçeler birbirini kırıyor.’ Dolayısıyla basında ya da başka yerlerde çıkartılan bu söylentilerin resmi hiçbir açıklaması yok. Yani böyle bir resmi görüşme yok. Bana o sözü edilen partilerden teklif geldi. Ama benim şu anda onlarla ilgili herhangi bir yaklaşımım da düşüncem de yok. Şu an için bu konuda verilmiş bir karar da yok.

MHP’NİN VERECEĞİ SON KARARI BEKLİYORUM

Sadece o değil, diğer partiden de tepeden olmasa da tabandan bir tazyik var ama ben şu anda beklemedeyim, MHP’nin vereceği en son kararı bekliyorum. Çünkü, bu kadar yıldan sonra bir çerçeve içerisinden çıkıp başka bir çerçevenin içerisine girmek, gerçekten çok zor bir karar. Dolayısıyla MHP’nin vereceği son kararı düşünüyorum. Sonuna kadar beklemeye devam edeceğiz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Bana geçmiş dönemlerde de ‘aday yapılmayacak’ şeklinde sözler söylendi. Ama en sonunda akıl galip geldi ve ben her dönem devam ettim.

EN SONUNDA AKIL GALİP GELECEKTİR

Ancak bu dönem herhalde bu ittifak görüşmelerinden dolayı sanki ‘elimiz daha da güçlü’ düşüncesiyle böyle bir karar alındı ama ben öyle inanıyorum ki en sonunda akıl galip gelecektir.

MHP 25 YILLIK BİRİNCİ PARTİ OLMA ÖZELLİĞİNİ RİSKE SOKTU

Buradan herkese bir kez daha ilan etmek istiyorum. Tarsus’ta ilk seçildiğimde vatandaşlarımız beni yüzde 21.5 oyla seçti. Ondan sonra sürekli oylarımızı arttırarak geldik. Ben her 3 ayda bir anket yaptırıyorum. Şu anda her siyasi partinin yaptırdığı ankette Burhanettin Kocamaz açık ara önde çıkıyor, yüzde 42 gibi geçmiş dönemin 10 puan üzerinde çıkarken, böyle bir kararın alınması insanlarda ister istemez infial uyandırdı. Şu anda MHP Mersin’de özellikle yerel yönetimlerde 25 yıllık birinci parti olma özelliğini riske soktu. Diğer partiler araştırma yaptırıyor, neticeyi gördükleri için Burhanettin Kocamaz ile birlikte yürümek istiyorlar. Ama MHP hiçbir araştırma yaptırmadan ‘nasıl olsa ben burayı alırım’ mantığıyla bir yol izledi. Sadece bizim partimizde değil, geçmişte de birçok kez yanlış hesap Bağdat’tan dönmüştür. Bunun da dönebileceğini düşünüyoruz. Hayırlısı olsun.

GÖKTEN ZEMBİLLE İNMEDİK

Biz Mersin için varız, bu ülke için varız. 50 yıldır bu mücadelenin içerisindeyiz. Biz gökten zembille de inmedik. Eğer 5 dönem burada bir ideal uğruna fazilet mücadelesi vererek, bayrağımız gönderden indirmediysek bu bir inancın sonucudur. Bu bir mücadelenin sonucudur. 1994’te bizimle birlikte MHP’den seçilen birçok belediye başkanı şu anda ortalıkta yok. Ama Burhanettin Kocamaz dimdik ayakta ve tüm Mersin halkı partili partisiz Burhanettin Kocamaz’a yapılanın bir haksızlık olduğunu düşünüyor.

BEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Onun için diyoruz ki ‘yarının sahibi Allah’ beklemeye devam edeceğiz. Biz kadere inanan insanlarız. Belediye başkanı olsakta olmasakta halka hizmet mücadelesi sonuna kadar devam edecek.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com