logo

Anamur Reklam

TEMA Vakfı’ndan doğa eğitimi

Anamur İlçe Milli Eğitimi Müdürü İlyas Mercan ve TEMA Vakfı Anamur İlçe Gönüllü sorumlusu Murat Kasapoğlu 180 ilkokul öğrencisine TEMA Vakfı Doğa Eğitim Materyali dağıtıp doğa eğitimini başlattılar.
İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, materyal dağıtımında öğretmen ve çocuklardan doğal çevre ile insan arasındaki ilişkileri keşfetmeyi ekolojik okur yazarlık becerilerini geliştirmeyi istedi. Konuşmasında öğretmenlerden Sıfır Atık projesi ve Doğa Eğitim Programlarının sınıflarında uygulamaları için istekli ve gönüllü olmalarını istedi.
TEMA Vakfı İlçe Gönüllü Sorumlusu Murat Kasapoğlu ise Anamur’da toplamda 297 öğrenciye materyallerin tamamını TEMA Vakfı’nın sağladığı Doğa Eğitim Programı ve Sıfır Atık Projesi yürütülmeye başlandığını söyledi.
Kasapoğlu , Doğa Eğitim programın temel amacının çocukların doğayla ilgili deneyimsel tecrübeler yaşamalarını, doğayı merak etmelerini ve keşfetmelerini sağlamak olduğunu kaydetti.
Doğa Eğitim programını Anamur 15 Temmuz Milli İrade İlkokulu öğretmenleri Murat Kasapoğlu, Gönül Gürbüz, Hüseyin Şakacı, Bedia Çetinkaya, Fatih İlkokulu’ndan Meral Sezdirmez ve Rabia Türkmenoğlu ile Şehit Hasan Kuş İlkokulu’ndan Semra Kayabaşı uygulayacaklar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com