logo

Anamur Reklam

Afyoncu: “Bedelli askerlikten derhal vazgeçilmeli”

23 Temmuz 20183001Vatan Partisi Anamur İlçe Başkanı Uğur Afyoncu, bedelli askerlik düzenlemesinden vazgeçilmesini istedi.
Afyoncu, yaptığı yazılı açıklamada
Ordumuzun yurt dışında Cerablus, Afrin harekatları ile bölgemizde kurulmaya çalışılan 2. İsrail devletçiğine karşı direnerek ABD planlarını bozduğu , gerek kuzey Irak’ta gerekse yurt içinde PKK, PYD ile savaştığı günümüzde;
Hükümet önce emir komuta zincirini bozdu. Terfi düzenine müdahale etti şimdi de “Bedelli Askerlik “ uygulaması ile mehmetçik kavramını yok ediyor .
Ordumuzun gücü mehmetçik olgusundan gelmektedir. Yani genel ve zorunlu askerlik uygulanması milletin bütün fertlerini silah arkadaşı yapar ve eşit kılar. Toplumun belirli bir kesimi ücret karşılığı zorunlu askerlik uygulamasından muaf tutulursa eşitlik ilkesi zedelenir. Millet askerliğini yapanlar ve bedelli yapanlar diye bölünür.
İlçemiz şehitleri ; Hakan BALTA, Halis UYSAL ve Hasan KUŞ’un ailelerinde de derin yaralar açacak , şehitlerimizin kemikleri sızlayacaktır.
Hükümete Anamur’dan sesleniyoruz; bu uygulamadan derhal vazgeçiniz, milletin kalbinde yeni yaralar açmayınız, milleti bölmeyiniz.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com