logo

Anamur Reklam

Afyoncu, Suriye operasyonunu protesto etti

16 Nisan 2018-049Vatan Partisi Anamur İlçe Başkanı Uğur Afyoncu, ABD’nin Suriye’ye düzenlediği operasyonu protesto etti.

Afyoncu, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“EMPERYALİST SALDIRIYA KARŞI MAZLUM SURİYE’NİN YANINDAYIZ

İki gün önce, ABD Mübarek kandil günü Mazlum ve Müslüman Suriye topraklarına bomba yağdırdı. Emperyalist güçler(İngiltere, Fransa, İsrail)  ile birlikte AKP hükümeti de bu eyleme destek vermek suretiyle katılmış oldu. Muhalefet partileri de  geri durmadı, onlarda koroda yerlerini aldılar.

15 Temmuzda, FETÖ darbesi ile ülkemize bomba yağdıran güçlerle Suriye’ yi bombalayanlar aynı güçlerdir.  Bu gerçeği de görmeliyiz.

Bu nedenle; ABD bombalarına selam duran bir iktidar istemiyoruz. Türk Milletine ve onun gözü gibi koruduğu TÜRK ORDUSU’ na kaşı kullanılmak üzere  ABD tarafından  PKK-PYD’ ye verdiği  beş bin tır  silah ne çabuk unutuldu?

AKP tabanı ve yurtsever halkımız bunun hesabını sormayacak mı?

Düne kadar Ey Amerika !!! diyenler bir gecede ne oldu da, ABD-İngiltere Fransa ile birlikte mazlum Suriye halkının üzerine çullandınız?

Celladına aşık olan  bir hükümetle karşı karşıyayız. Halkımızı uyarıyoruz. Böyle bir iktidara mahkum değiliz. Ülkemizin geleceği ve Çıkarlarımız için  Suriye ile derhal el sıkışmalı ve tüm komşularımızın dostluğunu ve güvenini kazanmalıyız. Değilse, bölgemizde yalnızlığımız sorunlarımızın katlanarak büyümesinden ve çoğalmasından başka bir anlama gelmeyecektir.

Çıkış yolu, ülkemizin güvenliğini ve birliğini saylayacak ve milli bir direnme ekonomisi kurarak komşuları ile dostça geçinen, laiklik temeline dayanan ve Avrasya’da yerini alacak bir program çerçevesin de MİLLİ HÜKÜMET seçeneğidir.

Son Söz:  Çapulcu Emperyalist ABD- İngiltere- Fransa ve İsrail saldırılara karşı, mazlum Suriye Devletinin ve halkının yanındayız.  Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

KAHROLSUN EMPERYALİZM  VE İŞBİRLİKÇİLERİ, YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com