logo

Anamur Reklam

Ak Ocaklar Anamur İlçe Başkanlığı “Yeniden Diriliş” 15 Temmuz Konferansı düzenledi

gündem004

Anamur Kaplan Düğün salonunda “Yeniden Diriliş” konferansına Ak Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit Başbakanlık müşaviri Önder Karan konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta konuşan Ak Ocaklar Genel Başkanı Hakan Yiğit 15 Temmuz Şehidi Erkan Yiğit ve 15 Temmuz Gazisi Volkan Yiğit ikizlerin ağabeyi olarak, 15 Temmuz akşamı kardeşlerinin Şehit ve Gazi olduğu anları anlatmasıyla başladığı konuşmasında salonda duygulu anlar yaşandı.

Hakan Yiğit konuşmasında,” 15 Temmuz akşamı Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Köprüden tanklar geçtikten sonra herkes birbirini aramaya başladı ve o şekilde haberimiz oldu. O gün ailelerimizle Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajına istinaden şöyle bir vedalaşma yaptık; ‘Gün birlik günü, gün meydanlara inme günü ve tüm  vatandaşlarımızın da meydanlara inmesini istiyoruz’ demesi üzerine helalleştik. Rabbim memleketimize bir daha darbeler ve acılar yaşatmasın dedi. Yiğit 15 Temmuzu unutmak nankörlüktür. Unutturmamak için Ak Ocaklar Derneği olarak her il ve ilçede konferans ve panellerimiz devam edecektir dedi.

Konuşmaların ardından Anamur Ak Ocaklar İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan’a ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken verilen plaket takdimi sonrası günün anısına çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.gündem003 gündem005 gündem006 gündem007 gündem009 gündem010 gündem011 gündem012

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com