logo

Anamur Reklam
18 Mayıs 2019

Akdeniz İlkokulu’nda Erasmus etkinliği

Anamur Akdeniz İlkokulu’nun dahil olduğu Erasmus Projesi kapsamında ilçeye İspanya, Romanya, Estonya ve Bulgaristan’dan 24 tane öğretmen geldi.
Bir hafta ilçede kalacak olan eğitimciler Akdeniz İlkokulu’nu gezdiler. Halk oyunlarının sunulduğu programa katılan 24 öğretmen, öğrenci ve öğretmenlerle birlikte eğitim sorunlarını tartışarak görüş alışverişinde bulundular. Yöresel lezzetleri tadma fırsatı yakalayan öğretmenler, ilçenin tarihi ve turistik yerlerini de gezdi.
İspanya, Romanya, Estonya ve Bulgaristanlı öğretmenler ülkelerindeki eğitim sistemini anlatarak, Türkiye’deki eğitim sistemini tanıma olanakları oldu. Erasmus projesi kapsamında okullarına gelen yabancı eğitimcileri gören Akdeniz İlkokulu öğrencileri İngilizce öğretmenlerinin yardımıyla yabancı eğitimcilerle konuşarak onları yakından tanımaya çalıştılar.
Akdeniz İlkokulu Müdürü Mesut Gündoğdu ve okulun öğretmenleri ziyaretlerine gelen yabancı eğitimcilerle ders programları ve eğitim konuları üzerinde konuştular.
Akdeniz İlkokulu öğretmenleriyle konuşan yabancı öğretmenler; ders kitaplarını, kütüphane ve diğer derslikleri gezerek kendi ülkelerindeki okulların fiziki yapılarıyla karşılaştırma yaptılar.
Projeyle ilgili bilgi veren okulu müdürü Mesut Gündoğdu; “Akdeniz İlkokulu olarak Erasmus Projesi’ni yürütmekteyiz. Şu anda İspanya, Romanya, Estonya ve Bulgaristan’dan 24 tane misafirimiz var. Anamur’da ilçenin tarihi ve turistik yerlerini gezdiriyoruz. Okul olarak en büyük amacımız Anamur’u Avrupa’da en güzel şekilde tanıtmaktır” dedi.
ERASMUS PROJESİ NEDİR?
Erasmus; öğrenci değişim programı ya da Erasmus Projesi ismi verilen, yüksek öğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin kısa süreli olarak bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmasını teşvik eden Avrupa Birliği projesidir.
Erasmus Projesi kapsamında Avrupa Birliği’nden çok sayıda akademisyen ve öğrenci yurda gelirken, yine çok sayıda akademisyen ve öğrenci de AB ülkelerine kısa süreli olarak deneyim paylaşımına gitmektedir.
Proje, AB tarafından organize ve finanse edilmektedir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com