logo

Anamur Reklam

Aktay, “İmar planı uzlaşmayla yapılmalı”

18 Mart 2018008CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay,  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın  1/5000 ölçekli Nazım İmar Planıyla ilgili olarak “itirazları dikkate alacağız” açıklaması üzerine bir değerlendirme yaparak şunları kaydetti:

“1/5000 ölçekli Nazım İmar Planıyla ilgili olarak dün yaptığım basın açıklamasında, “Öncelikli talebimiz, Büyükşehir Belediyesi’nin hiçbir önyargı ve alınganlık göstermeksizin, vatandaşın, sivil toplumun ve meslek odalarının itirazlarını dikkate alarak, planı geri çekmesidir.” demiştim.

Bugün Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden kamuoyuna yapılan açıklamada, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir önyargı ya da alınganlık göstermeden yapılan her itirazı ve eleştiriyi dikkate alacağız ve bunu planı daha iyi hale getirmek için bir fırsat olarak değerlendireceğiz.” denilmektedir. Ayrıca, Belediye yönetiminin meslek odaları, sivil toplum örgütleri, üniversiteler, muhtarlar ve kanaat önderleri ile değerlendirme ve istişare yapmak üzere bir araya geleceği belirtilmektedir.

Bu olumlu yaklaşımı dolayısıyla Belediye yönetimini kutluyorum. Keşke bu yaklaşımı, planın hazırlık sürecinde görebilseydik ama önemli değil. Umarım, bundan sonrasında demokratik ve katılımcı bir sürecin sonunda, 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planını büyük bir uzlaşmayla hayata geçirebiliriz.

“Hepimiz için, hep birlikte” anlayışıyla Mersin için en iyisini, en doğrusunu söylemeye ve yapmaya devam edeceğiz.”

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com