logo

Anamur Reklam
14 Aralık 2019

AKUT’tan hayat kurtaran uygulama

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından geliştirilen Güvendeyim uygulamasının ilk sürümü kullanıma sunuldu. Google Play ve Apple App Store üzerinde yayınlanan uygulama acil durumlarda konumunuzu belirtme ve sistemde belirttiğiniz 5 telefon numarasına göndermeyi sağlıyor. Uygulama çevrimdışı kullanım imkânı sunuyor. Ayrıca Deprem, Sel ve Yangın konularındaki bazı temel bilgilere yine uygulamanın menüsü üzerinden ulaşabilirsiniz.
KULLANIM DETAYLARI: Güvendeyim uygulaması ayarlar bölümünden belirlediğiniz en fazla 5 telefon numarasına uygulamanın ana ekranındaki Güvendeyim butonuna bastığınızda telefonunuzun GPS servisi üzerinden aldığı konumunuzu telefonunuz SMS sistemi üzerinden belirttiğiniz kişilere gönderir. Aynı şehirde yaşamayan en az bir yakınınızın numarasını da uygulamaya eklemenizi öneririz.
Bu işlem standart SMS tarifeniz üzerinden operatörünüz tarafından ücretlendirilmektedir. GPS servisi üzerinden konumunuzun alınması telefonunuzun marka modeli ile bulunduğunuz ortama göre uzun yada kısa sürebilir.

Güvendeyim uygulaması, uygulamayı yükledikten sonra internete ihtiyaç duymaz. SMS gönderim hakkınız olması yeterlidir.

Ayrıca Deprem, Sel ve Yangın konularındaki bazı temel bilgilere yine uygulamanın menüsü üzerinden ulaşabilirsiniz.

AKUT Arama Kurtarma Derneği ile birlikte Genel Bilgi Teknolojileri Ltd. Şti. tarafından geliştirilmiştir.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com