logo

Anamur Reklam

ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNE ELVEDA

gündem003            Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi 2016-2017 eğitim öğretim yılı mezunlarını coşkulu bir törenle yuvadan uçurdu. Bu yıl 5. Mezunlarını veren okul aynı zamanda Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine veda etmiş oldu. Mezuniyet Törenine Anamur Belediye Başkan Mehmet Türe, Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan’ın yanı sıra daire amirleri, okul müdürleri, Şehit İbrahim Armut’un ailesi  ve öğrenci velileri katıldı.

Okul Müdürü Hacı Yakup ARSLAN konuşmasında : “Okulumuzun, 8 yıllık kısa geçmişine baktığımız zaman birçok başarılara imza attığını görürüz. İlk mezunlarımızdan itibaren 5 yıldır kesintisiz olarak açık ara YGS ve LYS’de en başarılı okul olarak İlçe eğitimimizin çıtasının yukarıya çıkmasında büyük pay sahibi olmuştur. Bu beş yılın içerisinde 3 yıl bireysel başarılarda da ilçe 1.sini çıkarmıştır. Bize bu yıl böyle bir başarıyı yaşatan sevgili öğrencimiz Umut Kağan DURGUT’u tebrik ediyor, LYS’de başarılar diliyorum.

Bu akademik başarıların yanında, bu kısa süre içerisinde okulumuz TÜBİTAK bölge yarışmalarında 3 yıl 1.likler alarak Anakara’daki Türkiye Finallerine katılmıştır. Son olarak bu yıl 12 Mayıs’ta sonuçlanan yarışmada öğrencilerimiz ‘Teşvik Ödülü’ ile döndüler.

Yoğun bir yılı geride bıraktık. Sizleri sadece bilgilendirmek amacıyla söylüyorum.

-Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını önemseyerek öğrencilerimizi eğitim öğretim olarak destekledik.

-Velilerimizle dayanışma kahvaltısı düzenledik.

-İlçede ve ilde düzenlenen Voleybol, Futbol, Basketbol ve Kros yarışmalarında bir çok dereceler aldık.

-İlçe Şiir Dinletisi programı gerçekleştirdik.

-4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızı gerçekleştirdik. Ayrıca Mersin Fen Liseleri Proje sergisine katıldık.

-Temiz ve sağlıklı okul ödülü olarak Beyaz Bayrak alan ilçedeki tek okul olduk.

-Antalya EXPO gezisi ve İstanbul, Bursa illerine ilk defa uçakla Üniversite gezisi düzenledik.

-İlçede ve İlde Tiyatro etkinliği düzenledik.

-Okul içerisinde satranç yarışması düzenledik.

-Hacettepe Üniversitesinden hocalarla ve değişik yazarlarla öğrencilerimizi buluşturduk.

Özetle öğrencinin aradığı her ortamı bulabildiği, etkili bir okul ortamı sunmaya çalışıyoruz.

            Tören, okul birincisi Umutkağan DURGUT’un mezuniyet kütüğüne ismini çakması ve mezunlar adına konuşmasının ardından, öğrenciye ödülünü Anamur Belediye Başkanı MEHMET türeden taktı. Dereceye giren diğer öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ve okula katkıda bulunanlara plaketlerin takdim edilmesiyle devam etti. Okul müdürün kapanış konuşmasından sonra öğrencilerin en mutlu anı olarak keplerini fırlatmalarıyla tören coşkulu bir şekilde sona erdi.gündem001 gündem002

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com