logo

Anamur Reklam

ANAMUR 4. TARIM FUARI İÇİN TEK VUCÜT OLDU

gündem020

Bu yıl Anamur’da 25-28 Ekim tarihleri arasında 4. yapılacak olan “Tarım ve Gıda Fuarı” hakkında bilgilendirme toplantısı Köşekbükü mağarasında gerçekleşti.

Anamur  Belediye Başkanlığının ev sahipliğinde  Köşekbükü Astım Mağarasında yapılan ilk toplantıya Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Ticaret odası yönetim kurulu üyeleri Durmuş Deniz  Nevzat Gündüz Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Muz-Bir Başkanı Mehmet Güzel, Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Temsilcisi  Mustafa Güngör, Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu temsilcisi  Gürkan Temiz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Sarıoğlu, CNR Pozitif Fuarcılık Mersin Bölge Müdürü Mustafa Başar, Ankara Satış Müdürü Bülent Erkul, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Hal Müdürü  Kılıçaslan  Oğuz, Anamur Belediyesi Basın ve  Halkla İlişkiler Müdürü  Osman Tanrıverdi,Sosyal ilişkiler müdürlüğünden Yaşar Yiğit,Aziz Özinal ,Fatma Çetinkaya ve basın mensupları   katıldı.

TÜRE, “ ANAMUR İÇİN BİRLİK OLALIM”

Toplantı açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur’da yapılan en büyük gıda ve tarım fuarının Anamur’a artı değer kattığını ve geçtiğimiz 4 yılda güzel bir ivme yakalandığını söyledi.
Türe, “Başladığımız yıllarda bir tereddütlüde olsak ta ilerleyen yıllarda ilçemize ve bölgemize yakışır bir tarım ve gıda fuarını hep beraber yaptık. 4 yıl önce yaptığımız toplantıda bu fuarı başlatmanın çok zor olduğunu bilerek girdik ve başardık. Ama önemli olan başlatmanın yanında devam ettirmektir. Şimdi onu da başardık.” Dedi.
Türe, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızdan, valimizden Kaymakamlarımızdan ve Büyükşehir Belediye Başkanımızdan gelen destekle bu yeni doğmuş çocuğu büyüttük ve 4 yaşına getirdik. Bunun da ben değil biz olarak hareket etmekle mümkün olduğunu söylemek istiyorum.” İfadelerine yer verdi.
Toplantıya katılan herkesin tertip komitesi üyesi olarak kayıtlara geçmesini isteyen Belediye Başkanı Mehmet Türe, CNR Genel Müdürü Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Eren´e teşekkürlerini iletti.

TORUNOĞLU, “ FUAR BİZİM FUARIMIZ”

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, “ Bu yıl 4. yapılacak olan “Tarım ve Gıda Fuarı” ‘nın bir firmanın değil, Anamur´un fuarı olduğunun altını çizerek

Bu güne kadar her iki tarafında yanlış adımlarının olduğunu vurgulayarak “ Bu fuar için hep birlikte çok emek sarf ettik. Bu fuar ilk yıl 60 katılımı ile hizmet verdi. Sonra her yıl biraz daha büyüdük.  Bu fuarda dava birse hedef birse tek vücut olmalıyız. Bazı sıkıntılar yaşadık kurumlar arası, ama artık bunları aştık.  Artık birlik ve beraberlik içinde olacağız. Aynı sorunlar tekrar yaşanmamalı. Sadece Anamur’la sınırlı kalmamalı çevre il ve ilçelerden katılımcıların olması sağlanmalı. Aslında biz bunları sağladık, ama daha genişletilmeli. Yeni fuarlarda yapılabilir. Mesela Anamur’un doğallığını bozmayacak bir emlak Fuarı da yapılabileceğini belirten Torunoğlu,“fuarın başarılı olması için çalışacak olan herkesi canı gönülden tebrik ediyorum., Fuarın Anamur´a, Bozyazı´ya, Gazipaşa´ya,Gülnar’a Kazancıya, Aydıncık´a, hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

BAŞAR, “FUAR İÇİN HERKESİN TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYMASI GEREKİR”

CNR temsilcisi Mustafa Başar  Fuar hakkında bilgi vermeden önce Başkan Türe’ye  bu toplantıya ev sahipliği  yaptığı ve böyle bir mağarayı, doğasını bozmadan  turizme kazandırdığı için teşekkür  etti. Başar sözlerine şöyle devam etti, “Masada bulunan herkesin bir hayalle yola çıktığını ve o hayali gerçekleştirdiğini 4 yıl önce Anamur a bir ilçede fuar nasıl olur korkusu ile geldik.  Bir baktık 4 yılı aşmışız. Her yıl biraz daha büyüyerek.  Bir hayalle yola çıktık ve başardık.  Önümüzde daha güzel günler olacak, daha iyi işler çıkartacağız. CNR ve Anamur bir arada olduğu için şanslıyız. CNR firmasının Türkiye ekonomisine çok katkısı vardır.  CNR olarak Anamur Tarım ve Gıda Fuarı için görüştüğümüz firmalar var. Yaptığımız sözleşmeler var.  Belediyemiz reklâmı. Afişi, tanıtım, vb konularda  çok destek veriyor sağ olsun”Dedi.

Diğer katılımcılarında söz aldığı toplantıda Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Niyazi Sarıoğlu da Fuarın politize edilmemesi gerektiğinin altını çizdi ve “Bu fuar Anamur´un fuarı politize edilmediği takdirde katılımın daha fazla olacağına ve fuarın daha etkili olacağına inanıyorum.” Dedi.
Ziraat Odası Başkanı A.Şeref Gümüş, her yıl olduğu gibi bu yılda gerek oda olarak gerekse  kişisel olarak, Anamur adına yapılacak olan  her çalışmaya var olduğunu ve desteğinin krum ve şahsı adına her zaman devam edeceğini söyledi.
Muz-bir Başkanı Mehmet Güzel´in bundan sonra yapılacak toplantılara hep birlikte katılmayı istedi.ve  el birliği ile fuar Başta olmak üzere Anamurun tüm sorunlarının üzerine gidilmesinin yararlarından söz etti.gündem019 gündem021 gündem022 gündem023 gündem024 gündem029 gündem030

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com