logo

Anamur Reklam

ANAMUR A.D.D’den CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİĞİ

gündem048

Anamur Atatürkçü düşünce derneği Cumhuriyetin 94.kuruluş yıldönümü nedeniyle bir dizi etkinlikler yaptı.
Etkinlik çerçevesinde Atatürk bilincini çocuklarda ve gençlerde pekiştirmek amacıyla düzenlenen yarışmalarda derece giren sonuçlar açıklandı.
Komposizyon yarışmalarında “Cumhuriyet ne demektir” yazısıyla Vakıfbank Atatürk ortaokulundan Aziz Görkem Güneş, birinci olurken, Anamur sınav okullarından Ezgi Altınbıçak “Atatürk ve Cumhuriyet yazısıyla ikinci,”En Büyük Eser” adlı yazısıyla ise Vakıfbank Atatürk ilkokulundan Melike Utangaç üçüncü oldu.
ADD’ nin etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Resim yarışmasında ise Birinciliği 15 Temmuz milli irade ilkokulundan Ali Demir, ikinciliği Fatih İlk Örgenim okulundan Elif su İmral üçüncülüğü ise yine Fatih ilköğretim okulundan Tuana Yürük kara kazandılar.
Yarışmaları katılan örgencilere ödülleri, Belediye Başkanı Mehmet Türe, İlçe Tarım Müdürü Niyazi Sarıoğlu,Sınav okulları müdürü Muhammed Gümüş,Gümüş okulları müdürü Necdet Ünal, ADD Başkanı Öner Seymen,Fatih ilk öğretim okulu müdürü İlyas Ülker, 15 Temmuz ilk okulu müdürü Mehmet Tugrul ile Ümmü Aklaş,Muammer Ceren,İbrahim Kutlay ve Mütiş Filiz verdiler.
ADD Anamur şubesi yarışmaların yanı sıra Cumhuriyetin 94.yıldönümü nedeniyle okulların kütüphanelerine “Nutuk” kitapları gönderdi. Atatürk bayrağı dağıtımını gerçekleştirdi. Cumhuriyet yemeği, Fener alayı yürüyüşü ve Anıt kabir ziyaretlerinide koordine etti.gündem046 gündem047 gündem049 gündem050 gündem051 gündem052 gündem053

—————-

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com