logo

Anamur Reklam

ANAMUR ANADOLU LİSESİ 2 PROJE İLE BÖLGE SERGİSİNE KATILACAK

20140227_144047TÜBİTAK’ta  45. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bölge sergisine katılacak olan projeler belli oldu.

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve beşeri bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen projede Anamur Anadolu Lisesi 2 proje ile bölge sergisine katılacak.

Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Sosyoloji, Psikoloji ve Tarih olmak üzere 9 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 17.486 öğrencinin hazırladığı toplam 10.418 proje başvurusu yapıldı. Geçen yıla oranla yaklaşık % 41 artış gözlendi. Anamur’dan 3 proje  bölge sergisine çağrılmış olup 2’si  Anamur Anadolu Lisesindendir.

Geçen yıl Coğrafya Dalında Türkiye 3.sü Olan okulumuz yine Coğrafya dalında Öğretmenimiz Bektaş SARI danışmanlığında; 12-C sınıfı öğrencilerinden Adem AZGIN ve Halit TIRAŞ’ın “Orman Yangınlarının Toprak Verimsizliği Üzerindeki Etkilerinin Anamur ve Yakın Çevresi Örnekleminde  İncelenmesi” çalışması ve Matematik dalında Matematik Öğretmeni İdris YALÇIN danışmanlığında; 11-A sınıfı öğrencileri İdil Dilan OĞURLU ve Atahan ASLAN’ın “Üçgenin dört nokta çemberleri” çalışmasıyla Mersin Bölge finallerine gitmeye hak kazanmışlardır. Öğrencilerimize bölge sergisinde başarılar diler, Anamur’umuzu en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inanıyoruz.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com