logo

Anamur Reklam

Anamur Belediyesi ve Komşu Mağazaları Kalınörende gönülleri birleştirdi

gündem012Anamur Belediyesi, Komşu – Komşu Kids mağazaları işbirliği ile Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde Bin 500 vatandaşın katılımı ile gerçekleşen İftar yemeğinde gönüller bu sofrada birleşti.

Kalınören Lütfi Özdemir Spor Kompleksinde verilen iftar yemeğine Belediye Başkanı Mehmet Türe, Komşu Mağazaları Genel Müdürü Nezir Aslan, MHP Anamur İlçe Başkanı İsmet Babahan, İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları,  Kalınören Mahalle muhtarı Sezai Ulu ve diğer civar bölgenin muhtarları Basın mensupları  ve vatandaşlar katıldı.

Bin 500 kişinin katılımı ile gerçekleşen iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Türe : “Ülkenin Bir Tarafında Savaş Olurken Diğer Yanında Bayram Olmaz” sözleri ile başladığı konuşmasına şöyle devam etti. “Ama her ne olursa olsun dargınlığı kırgınlığı siyasi görüşü bir tarafa bırakıp, bu bayrağa bu vatana sahip çıkacağız. Türe “15 Temmuz Hain Darbe girişimi ve onun devamında, Ortadoğu da Suriye de İran da Irakta siyasi emirlerini artık açıkça beyan ederek ülkemizin bölünmesine, maşa olarak kullandıkları terör örgütlerine açık destek vererek bu aziz milletimizin birlik beraberliğine ve vatanın bütünlüğüne kast etmeleri hepimizin gözünün önünde gerçekleşmekte. Tabii bu kara tablonun yanında güzel şeylerde olmakta. Bu mübarek günde, mübarek saatte, ülkemizin her bir yanında, bugün burada olduğu gibi bu millet bir araya gelmekte kaynaşmakta. Bu millet vatanına, bayrağına, birlik ve beraberliğine sahip çıkmakta.  Tarihte hiçbir zaman bu millet savaştan geri kalmayacak. Zaman gelecek meydan savaşı, zaman gelecek terör örgütlerini destekleyen mihraklarla devam edecek. Atalarımız savaştı kazandı. Ecdadımız savaştı kazandı yokluk içinde. Bizim çocuklarımızda şu anda Doğuda, Güneydoğuda, Suriye de savaşmakta. Tabii ülkenin bir tarafında savaş olurda bir tarafında bayram olmaz. Acımız çok büyük her gün şehitler gelmekte. Ama bizde inanıyoruz ki, bu Aziz Türk Milletinin şehit namzetleri hiçbir zaman bitmeyecek. Şehitlik mertebesine inancımızı hiçbir zaman kaybetmeyeceğiz. Dün atalarımız şehit oldu, bugün çocuklarımız şehit oluyor, bizler şehit oluyoruz, yarın torunlarımız bu ülke için şehit olamaya hazır. Bu süreçte yapmamız gereken, siyasi görüşü bir kenara atarak dargınlıkları küskünlükleri bir kenara atarak kaynaşacağız, omuz omuza vereceğiz. Bu bayrağa bu vatana sahip çıkacağız.” dedi. Her yerde olduğu gibi Anamur Belediyesi olarak düzenledikleri iftar programlarının asıl amacının bu birlik ve beraberliği, tanışma ve dayanışmayı tesis etmek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mehmet Türe, Konuşmasının devamında 8 yılda Anamur için hayata geçirdiği projeler hakkında genel bilgiler verdi. Başkan Türe Komşu Mağazaları Genel Müdürü Nezir Arslan’a programa desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Komşu Mağazaları Genel Müdür Nezir Arslan’da yaptığı konuşmada “Tek mağaza ve 4 çalışanla başladığımız yola şimdi 60 çalışan ve 4 mağaza ile devam ediyoruz.  Başta çalışanlarımıza ve bu tarz etkinliklerde bizi halkımızla buluşturan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye teşekkür ediyoruz.” dedi.

İftar programında Anamur Belediye Din Görevlisi Yalçın Şahin’in ezan okuması sonrası katılımcılara Efsane Yemekçilik tarafından titizlikle hazırlanan menülerindeki etli pilav, kuru fasulye, mercimek çorbası, tulumba tatlısı ve ayran ikramı yapıldı. Ezanın okunması ile tam kadro yemek servisini yapan Efsane Yemekçilik vatandaşların taktirini aldı. İftar Yemeği Anamur İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar’ın iftar duası ile devam etti.

Program Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Komşu Mağazaları Genel Müdürü Nezih Arslan’a plaket vermesinin ardından son buldu.gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem013 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem020 gündem021 gündem022 gündem023 gündem024 gündem025 gündem026 gündem027 gündem028 gündem029 gündem030 gündem031 gündem032 gündem033 gündem034 gündem035 gündem036 gündem037 gündem038 gündem039 gündem040 gündem041

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com