logo

Anamur Reklam

Anamur Belediyesi ve Yalçınkayalar Otel Restaurant’ın işbirliği ile engelli ve engelli aileler için iftar yemeği düzenlendi

pic041 pic044 pic049 pic050 pic051 pic052 pic054 pic055 pic056 pic058pic056

Yemeğe yaklaşık olarak 60 Engelli Aile’nin yanı sıra Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Gürel, Mahmut Kara, Hasan Ali Sarıca, Sezai Şimşek ve Belediye Meclis Üyeleri Ali Rıza Kibrit, Yılmaz Bulut, Ali Rıza Bulut, Ayhan Yıldız, Anamur Engelliler ve Engelli Aileler Dayanışma Derneği Başkanı Hikmet Narcı, Bozyazı Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Başkanı Gazi Yıldırım katıldı.

Dualar ve ilahilerle başlayan gece de söz alan Başkan Mehmet Türe: “ Bu mübarek ayda birlik beraberlik çok önemli. Elbette ki hepimizin evinde yiyecek ekmeğimiz var ama önemli olan burada bu mübarek ayda paylaşmak birlikte olmak. Her birimiz hayatın farklı zorlukları ile mücadele ediyoruz. Bu mücadele birlikte olursak omuz omuza olursak, dayanışma içinde olursak bu mücadele daha da kolaylaşır. Zorluklar daha da kolaylaşır, sevinçlerimiz de paylaştıkça artar biz sizlere ve şehit ailelerimize birer emanet olarak bakıyoruz. Sizler bize emanetsizin emanet kelimesi çok anlamlı, emanete iyi bakmak gerekir, emanete titizlik gerekir, hassas olmak gerekir. 2010 yılında engelleriler derneğimizi kurduk. Büyükşehir Belediye Başkanımızın 3 ilçeye tahsisi ile bir psikoloğumuz ve bir aracımızı hizmetinize koyduk ve mümkün olduğunca tüm kardeşlerimize ulaşmaya çalıştık. Bu demek değildir tüm sorunları aştık.  Yaptığımız görevlerde eksiğimiz varsa telafi etmekte bizim görevimiz. Biz size bir telefon kadar yakınız yeter ki bize ulaşın sorunları çözmek bizim görevimiz.” dedi.

Konuşmasının ardından Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe Psikolog Sevgi Nar ve Şoför Yaşar Ay’a teşekkür belgesi taktim etti.

Gecenin devamında istiklal marşını ezbere okuyan Furkan öz isimli öğrenci herkese duygulu anlar yaşattı ve ayakta alkışlandı. Gece de bir sürpriz de  Sadi Torundan geldi. Sahneye çıkan Torun Başkan Mehmet Türe’ye şarkı ithafen  şarkılar söyledi ve dans etti. Keyifli ve eğlenceli devam eden akşam Anamur Belediyesi Konservatuvar saz sanatçısı Remzi Ferhat Yakarın türküleri ile devam etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com