logo

Anamur Reklam

Anamur Belediyesi’nden yolculara muz ikramı

Anamur Belediyesi, Kanserle Mücadele Haftası kapsamında Mersin-Antalya yolunda vatandaşlara muz ikramında bulundu.

Belediye Başkanı Mehmet Türe, Ören mahallesinde gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı açıklamada, başta Anamurlu Prof. Dr. Osman Müftüoğlu olmak üzere birçok uzmanın kanseri önleyici gıda tavsiyeleri arasında muzun da bulunduğunu söyledi.

Mersin-Antalya yolunda seyahat eden vatandaşlara bu kapsamda uzmanların tavsiyesi doğrultusunda 2 benekli Anamur muzu ikram edeceklerini ifade eden Türe, “Hem vatandaşlarımızın kanserden korunmasına katkı sağlamayı hem de ilçemizin en önemli ürünü Anamur Muzu’nu tanıtmayı hedefliyoruz. Ben de enerjimi ve başarımı Anamur Muzu’na borçluyum. Herkese günde 2 tane tüketmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Etkinliğe katılan özel hastanede görevli doktor Uğur Neşet Demir, muzun barsak hareketlerini düzenlediğini belirterek, “Kabızlığa karşı faydalıdır. Potasyum, kalsiyom ve C vitamini içerdiği için bağışıklık sistemini güçlendirerek kanser önleyici etki gösterir. Muzun kabuğu da cilt bakımında kullanılabilir. Günde 2 tane tüketilmesi tavsiye edilmektedir” diye konuştu.

Muzun besleyici değerinin yüksek bir gıda olduğunu belirten Dr. Yücel Yücetürk de “Bebekler için de çok yararlı. Düzenli tüketilmesi bağışıklık sistemini güçlendirmesi nedeniyle her türlü hastalığa, dolayısıyla kansere karşı koruyucu etki sağladığı belirlenmiş durumdadır. Anamur muzunun diğer muzlardan üstünlüğünü de biliyoruz. Kendine has kokusu ve tadıyla özgün bir üründür. Diğer muzlara tercih edilmesini tavsiye ederiz” dedi.

Daha sonra yoldan geçen araçlar durdurularak yolculara muz ikram edildi.6 Nisan 20184001 6 Nisan 20184002 6 Nisan 20184003 6 Nisan 20184004 6 Nisan 20184005 6 Nisan 20184006 6 Nisan 20184007

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com