logo

Anamur Reklam
13 Şubat 2018

Anamur Çilek Ürercileri Kooperatifi’nden Kaymakam Kurdoğlu’na ziyaret

Anamur Kızılaliler Mahalle Muhtarı ve Anamur Çilek Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sarı ve yönetimi, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Sarı, ziyarette kooperatifin kuruluş amacı ve süreci ile ilgili Kaymakam Kurdoğlu’na bilgi verdi.

Anamur’da çilek üretiminde kaliteyi yükseltmek ve fiyat istikrarını sağlamak amacıyla çalışmalar yaptıklarını ifade eden Sarı, şunları söyledi:

“Çilek üreticilerimizi kooperatifimizin çatısı altında toplayarak hem üretimde kaliteyi arttırmak hem de üreticilerimizin hak ettiği kazancı sağlayabilmesine yönelik çalışıyoruz. İlçemizin muzun yanı sıra önemli bir ürün olan çilek ile de tanınmasını istiyoruz. Anamur çileğini markalaştırmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde çiftçilerimizi eğiterek bilinçli üretim yapılmasını sağlayacağız. Üretici ürününü hak ettiği fiyata satarken, tüketici de aldığı ürünü gönül rahatlığıyla tüketebilecek.”

Kaymakam Kurdoğlu da  Kooperatifin üreticilerle birlik beraberlik içinde hareket etmesi gerektiğine vurgu yaparak Anamur’un tarım kenti olması dolayısıyla zirai üretimde oda, birlik ve kooperatiflerin önemli rol oynadığını söyledi.

Tarımda riskleri azaltma ve sektörü güçlü hale getirmek için üreticilerin örgütlenmesi gerektiğini vurgulayan Kurdoğlu, Sarı ve yönetimine çalışmalarında başarılar diledi ve destek vereceklerini kaydetti.13 subat 2018024 13 subat 2018025

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com