logo

Anamur Reklam
18 Nisan 2019

ANAMUR GÜNDEM 10.YILINDA

Başarımız tesedüf değil Dostlarla Sevenlerle ve okuyucularımızla Teşekkürler Anamur, Teşekkürler Bozyazı, Teşekkürler değerli okuyucularımız….

—————— #10 . Yılımızdayız… Yazım siz Anamur Gündem ailesine

 

#Anamur Gündem 10. yılında

Yerelde gazeteci olmak zordur…

Yerelde gazete çıkarmak daha da zordur…

Yerelde köşe yazarı olmak zordur…

Yerelde gazeteyi okura beğendirmek de zordur…

Bunun için yerel gazetecilerin ve yerel gazetelerin sıkıntıları bitmek bilmez…

 

Yerelde uzun soluklu olma hayalîyle yayın hayatına başlayan birçok gazetelerin, dergilerin zamanla birkaç sayıdan sonra çıkmamaya başladıklarına bizzat tanıklık ettim.

Maddi olanakları kısıtlı olduğu için bu durumlar sıkça yaşanmaktadır.

Evet, maddi olarak yerelde gazetecilik yapmak çok zor…

 

Ancak Anamur’da yayın hayatına devam eden başta Gazetem Anamur Gündem olmak üzere diğer arkadaşlarımızın ne zorluklarla bu işi götürdüklerinide biliyorum.

Bunun önüne geçebilmek için çok açık ve net söylüyorum.

 

Başta Yerel yönetimlerimizin Odalarımızın, S.T.K temsilcilerimizin Dernek, Kurum, Kuruluşlarımızın ve bizlere desteklerini esirgemeyen esnaflarımızın ilçede yayın hayatını sürdüren gazetelere sahip çıkmaları gerekir.

 

Bugüne kadar birçok yazımda dile getirdim. Getirmeye de devam ediyorum. Bugün Türkiye’de doğru dürüst gazetesi olmayan yerler var. Gazete yayımlanmayan yerler var. Bunu düşünerekten bulunduğumuz yörenin gazetesine sahip çıkmalıyız.

Ben, bu yönden Anamur’u şanslı görüyorum. Çünkü günlük yayın hayatını sürdüren, haftalık olarak çıkan gazetelerimiz var.

 

Ayrıca internet üzerinden yayın yaptığımız www.anamurgundem.com  ve diğer yayın yapan internet haber sitelerimiz var. Her gün bu siteler Anamurla ilgili haberlerle güncellenmektedir. Anamur’la ilgili haberleri anında bu sitelerde bulma şansını elde ediyoruz.

İster Anamur’da olalım, istersek de Anamur dışında olalım, yöremizle ilgili haberleri, bu internet haber sitelerinden okuma şansını elde ediyoruz.

 

Anamur’da kurulduğumuz 16 Mart 2009 yılından bu güne ara vermeden yayın hayatımızı sürdürme gayreti içinde olduğumuz Anamur Gündem Gazetesi olarak ve gazetecilik görevlerini sürdüren meslektaşlarıma ve siz okuyucularımıza haberleri internet siteleri üzerinden ulaştıran arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Anamur’da yayın hayatını 10 yıldır kesintisiz olarak sürdüren bir gazete var. Bu gazete, Anamur Gündem Gazetesi’dir. 16 Mart 2019 tarihinde yayın hayatında 10.yılına girdi.

16 Mart 2009 tarihinde yayın hayatına başladığı günden bu güne günden güne Anamur Gündemine de damga vurmayı başaran gazetemiz Anamur Gündem Gazetesi,  10. yıldır “Doğru ve tarafsız” haber çizgisiyle okurlarının karşısına çıkıyor. Bundan sonrada bu çizgide devam edecek.

 

Anamur Gündem Gazetesi, her geçen gün okurunun sayısını arttırarak siz okurlarından aldığı güç ve destekle başarıdan başarıya koşuyor.

Anamur’un Tarımında, Turizminde, kültürel anlamda sanatsal anlamda ve diğer alanlarda yaptığı haberlerle, gazetede çıkan yazılar ile Anamur’da yerel gazete adına çok önemli işlere imza atıyor.

Gazetemizi en doğru ve tarafsız tamamen Bölgesine hitap eden özel haberleri ile eğip bükmeden bu anlayışla en iyi şekilde okurlarına ve abonelerine ulaştırmaktadır.

 

Yayın hayatında 10.yılına giren nacizhane sahibi olduğum gazetem Anamur Gündem Gazetesi’ne bir kez daha  yayın hayatında başarılar diliyorum. Daha nice yıllara, daha nice sayılara, Siz değerli Anamur Halkı ile siz değerli okuyucularımızla ve bizleri bu güne getiren desteklerini her daim esirgemeyen Abonelerimize,  belirtmeden geçemeyeceğim. Anamur Belediyemize yeni seçilen başkanımız Hidayet Kılınç’a yine yeni görevi devralan Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’ya Toroslar Belediye başkanlığına seçilen Atsız Afşin Yılmaz’a ve Mersin’de mazbatasını alarak göreve başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e Anamur adına şahsım adına hayırlı olsun dileklerimi iletirim.  Basınla olan ilişkilerinin geçmişte olduğu gibi gelecekte de daim olmasını diler görevlerinde başarılar dilerim.

 

Ayrıca Gazeteci arkadaşım ve Yazı işleri Müdürüm Oktay Demir’i de unutmamak gerekir.  Bu bir ekip işi bu ekipte onunda emeği çok gazetenin okuruyla buluşmasında. Hem görsel hem de içeriksel olarak gazetenin düzenlenmesinde katkısı büyük.  Ve tabiî ki Anadolu Ajansı Anamur Temsilcisi değerli büyüğüm meslektaşım  kurulduğumuz günden bu güne bizlere desteğini her konuda esirgemeyen Tahsin Ünlü  ağabeyimize sonsuz teşekkürler.  Editörümüzden   sizlere gazetemiz ulaştıran dağıtıcımıza kadar  Gazetemizde gecesini gündüzüne katan tüm çalışan arkadaşlarıma sizlerin huzurunda bir kez daha sonsuz teşekkür ederim.

Saygılarımla…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com