logo

Anamur Reklam

ANAMUR KABUĞUNU KIRIYOR

anamurgündme062

Anamur Safari Gezi topluluğu, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde, ilk kez Anamurun  doğa ve tarihi güzelliklerinin tanıtmak Anamur da sportif, gezi ve yayla turizminin  gelişimine katkıda bulunmak için eğitim faaliyetlerine başladı.

Antik Mozaik Sanat Galerisinde gerçekleşen ve Anamur Safari gezi topluluğu toplantı sorumlusu Elif AYHAN ın açılış konuşması ve yöneticiliğini yaptığı eğitim faaliyetinde,  Kadir METERİS bölgemizin trekking ve doğa yürüyüş alanları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca Fotoğraf sanatçısı ve Şair Muhittin TÜRKAY  bu bölgeler ile ilgili fotoğraf çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mobil Bağlantı ile toplantıya katılan Orman Mühendisi İsmail GÜBEŞ ise Anamur un Kabuğunu elbet kıracağını belirterek, insanımız,  STK lar  ve devlet kurumları ile el birliği içinde  başarının yakalanacağını ifade etti.

Toplantının ana eğitim konusu olan “ Doğa ve Dağcılık faaliyetlerinde uyulması zorunlu kurallar” isimli eğitim ise Ali BALCI tarafından detaylı olarak toplantıya katılanlara anlatıldı. Verilen eğitimde doğa yürüyüşlerinde uyulması gereken kurallar, yürüyüş anında uyulması gereken protokoller, doğada hayatta kalma, hipotermi, stres kontrolü, sırt çantası,  giyilecek kıyafetler ve zorunlu olan malzemeler konusunda katılımcılar bilgilendirildi.

            Kapanış konuşmasını yapan Moderatör Elif AYHAN eğitim toplantılarının devam edeceğini ifade ederek özellikle Anamur un tek sanat galerisi olan ve Anamur un tarihini ve kültürünü çok güzel yansıtan Antik Mozaik Sanat galerisine de teşekkür ederek toplantıyı sonlandırdı.anamurgündme060 anamurgündme061 anamurgündme064

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com