logo

Anamur Reklam

Anamur Lider Temel Lisesi’nde mezuniyet coşkusu

Anamur Lider Temel Lisesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı.
Atalay Beach Club’ta düzenlenen mezuniyet törenine Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetin, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Hızır  Okulları  Anamur Müdürü Mustafa Yıldız, Lider Temel Lisesi Kurucusu Serkan Topuz, Lider Temel Lisesi Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, veliler ve öğrenciler katıldı.
Okul Müdürü Ethem Ziya Alıçlı, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Saygıdeğer velilerimiz, sizlerden emanet olarak aldığımız değerli evlatlarınızı, öğretmenlerim ve çalışma arkadaşlarım ile birlikte özgüveni yüksek, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden, bilgili, görgülü, ülkesini ve insanları seven bireyler olarak sizlere tekrar takdim etmekten dolayı büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Öğrencilerimize bundan sonraki başta eğitim öğretim hayatları olmak üzere tüm girişimlerinde ve çalışmalarında başarılar dilerim. Çocuklarınıza olan desteklerinizin ve güvenin devamını diliyorum.
Değerli öğretmen arkadaşlarım, bir anne, baba, abla, abi şefkatiyle kucaklayıp, erdem ve bilgiyle donattığınız bir nesli daha buradan uğurluyorsunuz. Onlara gösterdiğiniz rehberlik, şefkat ve ilgi için sizlere sonsuz teşekkür ediyorum.
Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin eğitildiniz, ilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz. Biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarıyla okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım tamdır.
Sevgili evlatlarım. Üç şeyden asla vazgeçmeyiniz. Sağlık, saygı ve sevgi. Bu üç şey size, ailenize ve ülkemize mutluluk getirecektir. Sağlıklı düşünen insan çok çalışacak, saygılı olan kişi başkalarını fark edecek ve sevgi dolu kişide başta kendi ülkesi olmak üzere tüm insanlığı sevecektir. Hızla değişen bu dünyada değişime ayak uydurmak, muasır medeniyetler seviyesine bizleri taşımak için şarttır. Sizlerden dürüst, çalışkan, sevgi dolu adil iyi bir insan, değer ve tutumlara bağlı olmanızı arzuluyorum.
Değerli gençler, ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Bu gerçeği Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir. İnanıyorum ki sizler de mutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracaksınız. Bilim ve teknolojik gelişmeleri izleyecek o gelişmeleri öğrenerek milletimizin değerli evlatlarına hizmet olarak sunacaksınız. Buna bütün kalbimle inanıyorum.
Ülkemizin geleceği siz değerli gençlerimizin bundan sonraki her başarısı gurur kaynağımız olacaktır.”
Alıçlı’nın konuşmasının ardından 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul birincisi Arzu Yazık, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.
Daha sonra plaketlerini ve diplomalarını alan öğrenciler, balon ve kep fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Öğrencilerin mutluluğuna aileleri de ortak oldu ve hatıra fotoğrafları çektirildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com