logo

Anamur Reklam

ANAMUR MERKEZ MAHALLERİNİN İÇMESUYU ŞEBEKE HATLARI YENİLENİYOR

pic027 pic028 pic029 pic030 pic031

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ) tarafından Anamur İlçesi muhtelif cadde ve sokaklarda içmesuyu şebeke hattı yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Anamur ilçesinin; Sağlık, Yeşilyurt, Saray mahalleleri ve Akarca mahallesinin bir kısmının içmesuyu şebeke hattını yenileme çalışması gerçekleştiriyor. Muhtelif cadde ve sokaklarda yapılan incelemelerde, mevcut içmesuyu tesislerinin zaman zaman problemler oluşturması, yenilenmesinin zaruri duruma gelmesi nedenleriyle Anamur ilçesi muhtelif cadde ve sokaklarda proje çalışması yapılmasına karar verilmiştir. İçmesuyu sorunun çözmek için çalışmalara başlayan MESKİ başlatmış olduğu içmesuyu şebeke hattı yenileme çalışması ile birlikte yaklaşık 4 bin 600 metre uzunluğunda içmesuyu hattı döşeyecek.

 

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “ Anamur ilçesinin muhtelif cadde ve sokakların yer aldığı,  Sağlık, Yeşilyurt, Saray mahalleleri ve Akarca mahallesinin bir kısmının içmesuyu ihtiyacının karşılanması için, değişik cadde ve sokaklarındaki yaklaşık 4 bin 600 metre uzunluğunda içmesuyu şebekesi yenilenecek olup 113 adet abone bağlantısı gerçekleştirilecektir.    2017 yılı Ağustos ayı sonunda çalışmaların tamamlanması ile birlikte ilçeye bağlı dört mahallede yaşayan vatandaşların içmesuyu ihtiyaçları karşılanacak” denildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com