logo

Anamur Reklam

Anamur Meslek Yüksekokulunda mezuniyet coşkusu

Anamur Meslek Yüksekokulu, mezuniyet töreni düzenledi.

Şehir merkezinde gerçekleşen meşaleli yürüyüş ile başlayan tören, Prof.Dr. Ali Ayhan yerleşkesinde sürdü. Mezuniyet Törenine, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Fahrettin Öztürk, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Hüsnü Ceren, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ayhan, Ören Eski Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu, akademisyenler, idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Gürkan Temiz, törende yaptığı konuşmada, 1995’te eğitim-öğretim hayatına başladıklarını ve 21. dönem mezunlarını vermenin gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:

“23 yıldır çağdaş eğitimin gerektirdiği koşullarda, alanında nitelikli ve sektörünün gerektirdiği öğrenciler yetiştirmektedir. Tarım, turizm ve diğer alanlarda yüksekokulumuz Akdeniz bölgesinin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacını karşılamakta olup, mezunlarımızı sektörde çok iyi konumlarda görmek bizlere ayrı bir gurur vermektedir. Üniversitemizin ve Anamurumuzun fahri temsilcilerine sonsuz başarılar diliyorum.”

Temiz,  yeni programlar Halkla İlişkiler, Tanıtım ve Aşçılığa Eylül ayında öğrenci alımına başlanacağını ifade ederek, fiziksel iyileştirmelerin de süreceğini kaydetti.

Ardından mezun öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi. Öğrencilerin keplerini havaya fırlatması ile tören sona erdi. 18 Mayıs 2018001 18 Mayıs 2018024 18 Mayıs 2018025 18 Mayıs 2018026 18 Mayıs 2018027

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com