logo

Anamur Reklam

Anamur Muz Festivalinde Orhan Hakalmaz İle Türküler Geçidi

gündem011

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Anamur Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si düzenlenen Uluslararası Kültür ve Muz Festivali başladı. Muz Festivali kapsamında Anamur’da konser veren Orhan Hakalmaz, muhteşem bir konser verdi.

Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde 28-30 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin açılışına, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, ilçe protokolü ve Anamurlular katıldı.

Türk Halk Müziğinin ünlü isimlerinden birisi Sazı ve sözüyle Anamur 11. Uluslararası Kültür ve Muz Festivaline konuk olan Orhan Hakalmaz, muhteşem bir konser vererek kulakların pasını sildi.

Anamur Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Başkan Kocamaz “Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz festivalimiz de; turizm ve tarımın parlayan yıldızı Anamur’umuzun tüm değerlerinin ülkemiz ve dünya genelinde daha çok tanıtılmasına önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.

Anamur ilçesinin sürekli geliştiğini ve değiştiğini sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Anamur her geçen gün ilçeye gelen insanların layık olduğu bir kent haline dönüşüyor. Bizim görevimiz halkımızın hayatını kolaylaştırmak. Bu yüzden çok geniş bir coğrafyada gece gündüz demeden hizmet vermeye çalışıyoruz. Halkımızın beklentilerini boşa çıkarmamak için çaba sarf ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mersin ve Anamur halkı için yapılan festivalin son derece önemli olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, “Halkımızın bir araya gelmesi, kendi değerlerine sahip çıkması açısından bu etkinlik çok önemli bir etkinlik. Bir taraftan Anamur ile özdeşleşmiş olan Anamur muzunu tanıtıyor, diğer taraftan da kültürümüze ve geleceğimize sahip çıkıyoruz. Bir milletin geleceği kültürünün korunmasına bağlıdır. Değerlerinin korunmasına bağlıdır. Bu değerler manzumesi bir topluluğu millet yapar” dedi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise yaptığı kısa konuşmada, bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerin gerek birlik ve beraberliğin pekişmesi, gerekse ilçenin tanıtımı için önemli olduğunu ifade etti.

Festival alanında bulunan stantları gezen Başkan Kocamaz, stantlardaki ürünleri inceledi. Festivalin sonunda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye genelinde 1 milyon 740 bin öğrencinin katıldığı TEOG sınavının ikisinden de 500 tam puan Türkiye birincisi olan Yaren Aslanbuğa’ya ödül verdi. Ayrıca 2016-2017 Liselerarası Güreş Olimpiyat Oyunları Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olan Nur Çınar’a da ödül veren Başkan Kocamaz, Uluslararası Kültür ve Muz Festivali’n katkı sağlayan firma yetkililerine de teşekkür plaketi verdi.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, festivale katkılarından dolayı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkür plaketi ve Anamur Belediyespor’un formasını takdim ederek, Anamur ilçesine olan desteklerinden dolayı duydukları minneti ve teşekkürü dile getirdi.

Anamur ilçesinin kültürel değerlerinin yanı sıra ilçe ile özdeşleşen meşhur Anamur muzunun ve diğer ürünlerinin tanıtıldığı festivalin ilk gününde halk dansları gösterileri gerçekleşirken, sevilen sanatçı Orhan Hakalmaz Anamurlu vatandaşlara unutulmaz bir konser verdi.gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com