logo

Anamur Reklam

Anamur otogarında sona gelindi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde inşaatın yüzde 98’i tamamlandı.
Her detay düşünüldü
Anamur’un doğu girişine Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Şehirlerarası Otobüs Terminali, uzun yıllar ilçe ulaşımına hizmet verecek yeterlilikte olacak. 8 milyon 350 bin liralık sözleşme bedeli ile inşa edilen Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bodrum kat 52 araçlık otopark ve yolculuk yapan otobüslerin bakım-onarım atölyesi olarak 12 otobüslük kapasite ile hizmet verecek. Zemin katta yazıhaneler, bekleme salonu, danışma-güvenlik odası, kafeterya, restoran, mutfak, bay, bayan ve engelli tuvaleti, büfe, market, hediyelik eşya ve yöresel ürünler satış alanının yer alacağı tesisin 1’inci katı ise idare merkezi, yazı işleri, personel ve muhasebe odaları, bay, bayan ve engeli tuvaleti, mutfak, çay ocağı, sekreter ve müdür odası, toplantı salonu, vezne, amir odası, santral odası bulunacak. Yaklaşık 10 dönüm arazide konuşlu Şehirlerarası Otobüs Terminali, 15 otobüs peronu ile Anamur’a hizmet vermeye hazırlanırken, tatil için Anamur’u tercih eden turistleri de modern bir görüntü ile karşılayacak.
“100 Yıllık ihtiyaca cevap verecek”
Otogarın kendi mahallelerinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Bahçelievler Mahalle Muhtarı Tahsin Afacan, yakın zamanda hizmete başlayacak tesisin Anamur’un 100 yıllık ihtiyacına yanıt vereceğini aktardı.
Muhtar Afacan, “Anamur’da bu konuda çok büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Ama Büyükşehir Belediyesi tarafından Anamur’un 100 yıllık ihtiyacına cevap verecek bir otogar yapıldı. Herkes mutlu ve gelecekten umutlu. Benim evim burada olmasından dolayı sıklıkla otogarı inceledim. Bu otogarın temelinden bitimine kadar her aşamasında buradaydım. Çok güzel olacak ve ileriye dönük cevap verecek. Bu nedenle Kocamaz başkanımızın yapmış olduğu hizmetlerden zaten memnunuz ve kendisini tebrik ediyor yolu açık olsun diyorum” sözleri ile ilçelerine kazandırılan otogar ve diğer hizmetler için Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini iletti.
İlçe sakinlerinin sabırsızlıkla beklediği Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin bu yıl içinde faaliyete geçmesi planlanıyor.4 Ağustos 2018008 4 Ağustos 2018013 4 Ağustos 2018018 4 Ağustos 2018019 4 Ağustos 2018020 4 Ağustos 2018021 4 Ağustos 2018022 4 Ağustos 2018023

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com