logo

Anamur Reklam

Anamur patlıcanı Antep’te yoğun ilgi görüyor

Anamur’un Bozdoğan mahallesinde HAL-DEM işletme sahibi sebze ve meyve ticareti yapan Halil Demir, ilçede üretilen patlıcanın Gaziantep’te yoğun ilgi gördüğünü söyledi.
Anamur’daki sebze seralarında yetiştirilen patlıcanı Gaziantep’e sattıklarını ve yoğun ilgi gördüğünü ifade eden Demir, “Ben de Bozdoğan da doğup büyüdüm ve bu bölgede kaliteli sebze üretiminin potansiyelini biliyorum. Bu yüzden civardaki sebze üreticilerine bizzat patlıcanın fidanını ben sağlıyorum. Yetitirdiğimiz kaliteli ürünü Gaziantep’e satıyoruz. Patlıcanın Gaziantep mutfağında önemli bir yeri var. Birçok patlıcanlı yemek yapılıyor. Bizim ürünümüz de kaliteli olduğu için o bölgede yoğun satılıyor” dedi.
Patlıcan dışında muz ve çilek ticareti de yaptığını belirten Demir, “Muz ve çilekte sezon daha yeni başlıyor. Önümüzdeki günlerde hasat yoğunlaşacak. İlçemizdeki üreticiler çok kaliteli muz ve çilek üretiyor. Onların emeklerinin karşılığını almalarını diliyoruz. Umarız bu yıl piyasa herkesi memnun eder” diye konuştu.
Kendisi de amatör olarak futbol oynayan Halil Demir, Anamur Belediyespor ve Anamur Muzspor takımlarının da her zaman destekçisi olduğunu ifade ederek, takımlara başarılar diledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com