logo

Anamur Reklam

ANAMUR SEÇİMİNİ YAPTI !

13 Haziran 20181001Onbir ayın sultanı mübarek ramazan-ı şerif-i idrak ettiğimiz bugünlerde,Türkiye gibi Anamur da, siyasete odaklanmış durumda.Seçime girecek partilerde hummalı çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.Partililer mahalle ve ev gezilerine başlamış durumda.Herkes ağustos böceği misali çalışıyor.Ama.! Acaba kim kazanacak? Tabiki Türkiye,tabiki Anamur kazanacak.Sonuç ne olursa olsun kazanan Anamur olacak.
Tansiyon yüksek.Aman dikkat yüksek tansiyon sağlığa iyi değil.Sadece sağlığamı? Sosyal yaşantımıza baktığımızda aynı aileden,aynı mahalleden farklı seçmen kitlesi var.Ortalığı kızıştırmak kimseye fayda getirmez.Unutmayalım bizler seçimden sonra gene aynı kimliğe sahip olacağız.Köyümüz,mahallemiz,ailemiz değişmeyecek.Şununşurasında bayrama ne kaldı.Gidip birbirimize sarılacağız.Küçükleri sevindirip,büyüklerimizin ellerinden öpeceğiz.Birbirimizi kucaklayacağız.Seçimmi? Onuda yapacağız.Kırıcı olmadan,küsmeden,düşman olmadan yapacağız.
Bu atmosfer yaşanırken beni çok mutlu eden bir olaya şahit oldum.Cumartesi pazarına giderken iki esnaf oturmuş dükkanın önüne.Çok samimi bir şekilde ve dostça tartışıyor.Hoşuma gidense;Tartıştıkları seçim falan değil.Fenerbahçeyi tartışıyorlar..O kadar samimi ve o kadar dostçaydı.O kadar olgun ,o kadar saygılı ve bir o kadar hararetli.Konu Fenerbahçe.Seçim değil.Yanlarına yaklaştım,selam verdim.
-Yaa herkes seçimi konuşuyor siz ise fenerbahçeyi,bu ne iştir.’dedim.Ayağa kalkıp selamımı aldılar,biri kolumdan tutup ;otur hocam dedi.Oturdum ve başladı söze;Hocam,birimizin cenazesi olsa bizbize kaldıracağız.Birimizin düğünü olsa bizbize eğleneceğiz.Birimiz darda olsa bizbize destek olacağız.İftar vakti soframıza aldığımız insanın siyasi tercihini sorgulamayacağız.Sevindirdiğimiz çocuğun,doyurduğumuz fakirin rengine,tercihine bakmayacağız.Bizim birbirimize ihtiyacımız var.’’Eyvallah dedim.Bunun üstüne söylenecek söz yok.
Anamur seçimini yaptı ve dostluk ve insanlık kazandı.Saygıyla Kalın..

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com