logo

Anamur Reklam

ANAMUR TÜRKAV BAŞKANI GÜMÜŞTEN BASIN AÇIKLAMASI

gündem001

Hakkari Şemdinli’de Kuzey Irak sınırında bir grup teröristin sızma girişimi sonucu çıkan çatışmada 6 asker ve 2 güvenlik korucusu şehit olurken, 5 terörist ise etkisiz hale getirilmişti.

TÜRKAV Anamur Şube Başkanı Mehmet Gümüş,Terör örgütü tarafından güvenlik güçlerimize yapılan hain saldırı üzerine yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Başkan Gümüş’ün yaptığı yazılı açıklama şöyle;

HAİN SOYSUZ ALÇAKLAR UNUTMAYINIZ BU CENNET VATAN İÇİN,

HEPİMİZ BİRER MEHMETÇİĞİZ.

“Aziz Milletimiz; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bekasına, Türk Milletinin milli birlik ve beraberliğine kasteden; her seferinde hunharlık ve kahpelik şiddetini tırmandıran terör eylemleri zincirine bugün Hakkari İli Şemdinli İlçesi Kuzey Irak sınırında ülkemize sızmak isteyen geni ve kanı bozuk teröristler tarafından yapılan alçak ve menfur saldırılara bir yenisi eklendi

 

Hain ve menfur saldırı, çatışma sorucunda 6 Asker, 2 tanede güvenlik korucumuz şehit olmuştur. Dost düşman herkes tarafından bilindiği üzere, kimin tarafından yapılırsa yapılsın bu türden eylemlerin yegâne gayesi, bu coğrafyadaki toprakların ve milletlerin, cennet vatan ülkemizin parçalanmasıdır. Bunu gerçekleştirmek üzere görünmeyen ellerin yazdığı ve yönettiği böyle organizasyonlarla; toplumda infial meydana getirilerek milletimiz sokaklara dökülüp hırsımızı ve hıncımızı birbirimize yöneltmemiz sağlanmak istenmektedir.

Biz millet olarak üstümüze düşeni yasalar ve genel kaideler çerçevesinde tam ve doğru olarak yerine getiriyoruz ve getireceğiz. Şuursuzca sokaklara dökülüp, kargaşa yaratılması tuzağına düşmeden; acımızı içimize bastırıp, her şeyin farkında olduğumuzu, yılmadığımızı, sinmediğimizi, asla korkmadığımızı, hala iri ve diri olduğumuzu yüksek sesle haykıracağız.

 

Her çeşit kahpe ve alçak tuzaklarla milletimizi dize getiremeyeceklerini yedi düvele göstereceğiz. Biliyor ve inanıyoruz ki, canla ve kanla alınan bu topraklar, ancak canla ve kanla korunabilir. Hakkari İli Şemdinli İlçesinde yapılan menfur saldırı da dâhil olmak üzere bu tür hain ve alçak terör eylemleri yaparak elleri kınalı kuzuları, masum vatandaşları, askeri, polisi ve korucuları şehit edenler şunu çok iyi bilsin ki millet olarak yaptığınız bu alçaklığı, hainlik ve şerefsizliği asla unutmayacağız.

Kanla ve canla alınan bu cennet vatanı sizin gibi kanı ve geni bozuk çapulculara, şerefsiz,alçaklara asla teslim etmeyeceğiz. Hal böyleyken devletin ve milletimizin bekası, birliği, dirliği ve bütünlüğü için en büyük duamız;

Bu cennet vatana göz koyan ve Türk Milletine zarar veren bütün düşmanların, hainlerin, işbirlikçilerin, soyu bozuk alçakların bu topraklar üzerindeki varlıkları, oyunları, alçaklık ve şerefsizliklerinin son bulmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Milletimizin bir kez daha ve son kez başı sağ olsun. Amin.

Vatan sağ olsun.
Kansa kan,
Cansa can,
Ama önce hep vatan.

Biz bir bütünüz bu biline;
Ne mutlu Türk’üm diyene.”
———–gündem002

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com