logo

Anamur Reklam

ANAMUR ÜLKÜCÜ İŞÇİLERDEN FOTOĞRAF SERGİSİ

gündem023

Ülkücü İşçiler Derneği Genel Merkezi tarafında başlatılan bu yıl 2. si düzenlenen‘ Türkiye’de Kadın ve Çocuk İşçiler’ temalı fotoğraf sergisi Anamur Şube Başkanlığı ev sahipliğinde  organize edilen etkinlikle gerçekleşti.

Etkinliğe MHP  Mersin İl  Başkan  Yardımcısı  Ramazan  Yalçın, MHP İlçe  Başkanı  Ahmet Karan ve Yönetim Kurulu  Üyeleri, Ticaret ve  Sanayi Odası Başkanı  Ferudun Torunoğlu ANED  Başkanı Hikmet  Narcı, Türk Eğitim-Sen  Temsilcisi Harun  Taşdemir, TÜRKAV  Temsilcisi  Mehmet Gümüş, çok sayıda  sanatsever  katıldı.

Yurdun birçok bölgesinden farklı fotoğrafların yer aldığı serginin açılışında konuşan
Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Ali Süslü, Sergide Ülke genelinde yaşanan gerçeklerden fotoğraf karelerini olduğunu belirterek,  Ülkücü İşçiler Derneği Genel Merkezimiz Türkiye’de ilki başlattı, 2.çisi’nin Anamur’da açıldığına vurgu yaparak, katılımcılara sergide  emeği geçenlere teşekkür etti.
Ülkücü İşçiler  Derneği  Anamur Şube Başkanı İbrahim Fatih Öğür’de konuşmasında, “Ülkücü  İşçiler  Derneği genel Merkezi Eğitim İşleri Başkanlığının  öncülüğünde Anamur Şubesi olarak düzenledikleri  sergiye katılanlara  teşekkür  ederek;’ Türk İşçi Hareketi’nin Lideri, Genel Başkanımız Sayın  Hakan Kandemir’in  talimatları doğrultusunda, başta Genel Başkan ve, Genel  Merkez Yöneticilerimiz, Bölge Başkanlıklarımız, Tüm İl ve İlçe Başkanlarımız, Yöneticilerimiz ve  sayısı her geçen gün katlanarak artan üyelerimiz ile  birlikte’ Türk İşçi Çalıştayları’ ve  ‘Türk  İşçisinin Yasal  Hakları’  konulu seminerler düzenleyen Ülkücü İşçiler Derneği, Türk İşçisinin tek  umudu olmaya devam etmektedir.
İlki Genel Merkezimiz tarafından Ankara’da düzenlenen ‘ Türkiye’de kadın ve Çocuk İşçiler’ temalı fotoğraf sergisinin  ikincisini Anamur Şubesi olarak düzenlemenin  gururunu  yaşıyoruz.
Ülkücü İşçiler Derneği,Türk İşçisinin hakkını  savunmak,sevincini ve hüznünü paylaşmak adına,bazen Beypazarı’nda,bazen Beyşehir’de,  Soma’da, bazen Ermenek’te, kısaca her zaman Türk İşçisinin yanındadır.
Dernek Genel Merkezimizin düzenlediği ’Türk İşçi Çalıştayları’nda sergimize konu olan kadın ve çocuk işçiler, çocuklu kadın işçiler  konularında da oldukça detaylı çalışmalar yapılmış ve  elde edilen veriler hem resmi kurumlara, hemde kamuoyu dikkatine sunulmuştur.
Kadına şiddetin ve baskının her alanda olduğu gibi iş  hayatında da arttığı, her 10 çocuk işçiden 8’inin  kayıt dışı çalıştırıldığı günümüzde  bu konulara  dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amaçlı   düzenlemiş bulunmaktayız. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Derneğimiz, yöneticilerimiz, üyelerimiz adına sergimize katılarak  verdiğiniz  desteğe teşekkür  ederim’  dedi.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan sergiyi gezen davetlilere aşure ikram edildi.gündem010gündem011 gündem012 gündem013 gündem014 gündem015 gündem016 gündem017 gündem018 gündem019 gündem021 gündem022 gündem024 gündem025 gündem026 gündem027

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com