logo

Anamur Reklam
14 Ağustos 2018

ANAMUR’A HOŞ GELDİNİZ

Başta muz olmak üzere çilek, avokado ve dut yetiştiriciliğinde iyi bir ivme kazanmış olan Anamur, yaz aylarında gelen yerli ve yabancı turistlerle nüfusu üç katına çıkmakta bu da yerli esnaf ve işletmeciler için iyi bir ticaret hacmi oluşturmaktadır. Köylümüz bu aylarda ürününü hak ettiği fiyata pazarlama imkanı bulmakta, pansiyon ve otel işletmecileri iyi bir doluluk oranı yakalamaktadırlar. Turizm sezonu diye adlandırdığımız bu aylarda Pazar ve çarşı esnafı da payına düşeni memnuniyetle almaktadır. Sahiller dolmakta çay bahçeleri ve restoranlarda iyi bir sezon geçirmiş oluyorlar. Buna paralel olarak istihdam artmakta Anamurlu gençler okul tatillerini çalışarak değerlendirebilmektedirler. İşte turizm budur. Bu yüzden de turizm herkes için iyi bir sektördür. Alanya , Marmaris, bodrum gibi yerler deyim yerindeyse turizmin başkentleridir.
Şimdi hal böyle iken siz tutacaksınız biz Anamur’a balık çiftlikleri kuracağız deyip suyu bulandıracaksınız. Tam yükselişe geçiş trendini yakalamışken her şeyi mahvedeceksiniz. Anamur tek vücut olup buna karşı olduğunu her platformda dile getirdi ve sonuna kadar bunun karşısında durmaya devam edecektir. Bu bakir sahillerin, koyların yağmalanmasına müsaade edilemez. Türkiye’nin en temiz sahil ve koyları Anamur da kalmıştır. Bu da Anamur halkının geleceğidir.
Bu konuda duyarlılık gösteren kamu kurum ve kuruluşlarına sivil toplum kuruluşlarına ve net tavır sergileyen siyasilere tekrar teşekkür ediyorum.
Anamur kararını vermiştir. Şimdilik Turizmin başkenti olamasa da gelecekte dünya turizmine adını yazdırmaya adaydır ve kararlıdır.
Saygı ve sevgiyle kalın…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com