logo

Anamur Reklam

Anamur’a (İ.H.O.) için protokol imzalandı

gündem0302015–2016 eğitim sezonundan bu yana Ülkemizin birçok bölgesinde uygulanan Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Programı Anamur’da da uygulanmak üzere İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar ile Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, arasında bir protokol imzalandı.

2017–2018 Eğitim Öğretim döneminde Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde uygulamaya başlanacak olan ve öğrencilere ortaöğretimleri ile hafızlık eğitimlerine birlikte devam etme imkânı tanıyacak olan İHO programı protokolü, İlçe Müftüsü Çınar´ın makamında imzalandı. Çınar okul hakkında verdiği bilgide; “2015–2016 eğitim sezonundan bu yana Ülkemizin birçok bölgesinde uygulanan Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Programı Anamur´da da uygulanmak üzere  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Aziz Dağıstan ile bu protokolü imzaladık.  Hafız İHO´ da okuyan öğrenciler Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgileri ve diğer alanlarda eğitime ara vermeden İmam Hatip Ortaokulunu okurken aynı zamanda hafız olabilecekler ve sonuçta, hem akademik başarı elde edilecek hem de hafızlık eğitimi tamamlanacak.” Dedi.
Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstanda, öğrencilerin, Hafız olmak isteyip de sene kaybı olmadan ortaöğretim görmek isteyen öğrenciler İlçe Müftülüğüne bağlı Mus´ab Bin Umeyr Kur´an Kursunda Yatılı olarak hafızlık eğitimi alırken aynı zamanda Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulunda da örgün eğitimlerine devam edebileceklerini belirtti.  Dağıstan,  4 yıl içerisinde öğrencilerin hem hafız hem de İmam Hatip Ortaokulundan mezun olmalarını sağlayan proje için ön kayıtların başladığını da sözlerine ekledi.
Müracaat eden öğrenciler İlçe Müftülünün bünyesinde bulunan Yaz dönemi Yatılı kız ve erkek Kur´an Kurslarında hafızlık temel eğitimlerini alacaklar. Yaz Kur´an kursunun sonunda yapılacak sınavla Hafız İHO /( İmam Hatip Ortaokulu)´da okuyacak öğrenciler belirlenecek.
Hafız İHO´da okuyan öğrenciler Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgiler ve diğer alanlarda eğitime ara vermeden İmam Hatip Ortaokulunu okurken aynı zamanda hafız olabilecekler ve sonuçta;HEM AKADEMİK BAŞARI ELDE EDİLECEK HEM DE HAFIZLIK EĞİTİMİ TAMAMLANACAK.

BAŞBURU ŞARTLARI:

1-      T.C. Vatandaşı olmak.

2-      09 Haziran 2017 tarihi itibariyle 4. Sınıftan mezun olmak.

3-      Pansiyonda yatılı kalmaya sağlık engeli bulunmamak.

BAŞVURU EVRAKLARI:

1-      Başvuru Dilekçesi

2-      Sağlık Rpaoru

3-      Kimlik Fotokopisi

4-      2 adet vesikalık fotoğrafgündem031

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com