logo

Anamur Reklam

“ANAMUR’A YENİ ADALET SARAYI ŞART”

8 Eylül 20181003Mersin Barosu Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, Anamur İlçe Temsilcisi Av. Işıl Sönmez ile birlikte Anamur Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener’i makamında ziyaret ederek yeni adli yılını kutladı.
Ziyaret kapsamında, Anamur Adliyesi’nin fiziki şartları ve personel eksikliği sebebiyle kaliteli hizmet veremediği ve bu nedenle Anamur’a yeni bir Adalet Sarayı’nın yapılması gerektiği konusunda hemfikir olundu.
Yargı mensuplarının ve avukatların adalet hizmeti verebilmek için fedakârca çalıştıklarını ifade eden Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Yargı mensupları, avukatlarımız ve adliye çalışanları özveriyle çalışırken, Anamur Adliyesi’nin fiziki şartlarının ve personel sayısının yetersiz olduğunu gördük. Yargı mensuplarının, avukatların ve adliye çalışanlarının Anamur halkına daha iyi bir hizmet sunulabilmesi için, adalete erişimin daha nitelikli ve daha hızlı olabilmesi için, Anamur’a yeni bir Adalet Sarayı’nın mutlaka kazandırılması ve bununla birlikte yeterli sayıda personel takviyesi yapılması gerekmektedir. Adalet hizmetlerinin, çağdaş çalışma ortamlarında ve yüksek teknoloji imkânlarından yararlanılarak sunulması; vatandaşların adalete erişimine kolaylığın sağlanması ile yargı çalışanlarının verimliliğinin artması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle bu konuyu önemsiyoruz” diye konuştu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Anamur Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ise konuşmasında, Anamur’a yeni bir Adalet Sarayı kazandırılması konusunda hemfikir olduklarını ifade ederek, Mersin Barosu ile birlikte bu konuda gerekli adımları atmak istediklerini söyledi. Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ayrıca, yeni adli yılın ülkemize, milletimize, yargı çalışanlarına, avukatlara ve adliye çalışanlarına hayırlı olmasını temenni etti.
AVUKATLAR İLE BİR ARAYA GELDİ
Yeşilboğaz, Anamur Avukatlar Odası’nı da ziyaret ederek, meslektaşlarının yeni adli yılını kutladı. Anamur İlçe Temsilcisi Av. Işıl Sönmez’in de bulunduğu ziyarette Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Adalet Bakanlığı yargı sisteminin sorunlarına el atmalıdır. Yargıya güvenin yeniden sağlanması için, yargı siyaset üstü olmalı ve liyakat unsuru etkin kılınmalıdır” dedi.
“YARGI SİYASET ÜSTÜ OLMALI”
Yeni adli yılda ülkemizin adalete daha çok ihtiyacı olduğunu ifade eden Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz, “Hâkimler, savcılar ve avukatlar olarak; bağımsız ve tarafsız bir yargının sağlanması ve adaletin tecellisi için hep birlikte özveriyle çalışmak zorundayız. Vatandaşların yargıya olan güveninin yeniden sağlanması için yargının bağımsız ve tarafsız olması gerekir. Bunun için öncelikle yargı siyaset üstü olmalı ve liyakat unsuru etkin kılınmalıdır. Yargı mensuplarının mesleğe alınması, atanması ve terfisi liyakat ve objektif kriterlere dayanmalıdır. Yargıya olan güveninin yeniden sağlanması için acil yasal düzenlemeler yapılmalı. Bir devleti ayakta tutan en önemli unsurların başında, o ülkenin hukuk sistemi gelir. Adalet yoksa ülkemizin geleceği de yok, barış da yok, huzur da yok. Adalet Bakanlığı’nın yargı sisteminin sorunlarına el atması gerekmektedir” diye konuştu.
Yeşilboğaz konuşmasında ayrıca, meslektaşlarının talepleri doğrultusunda Anamur’a yeni bir Adalet Sarayı yapılması ve adliyede personel eksikliğinin giderilmesi için Anamur Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener ile görüştüğünü söyleyerek, bu sorunların çözümü için birlikte iyi niyetli adımlar attıklarının bilgisini verdi.8 Eylül 20181005 8 Eylül 20181007 8 Eylül 20181008

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com