logo

Anamur Reklam

Anamur’da 3 Açılış birden yapıldı

gündem061Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Emirşah İçme Suyu Terfi Hattı Açılışı ve Anamur Tenis Kortu Açılışı yapılırken Anamur Otogarı’nın ise temeli atıldı. Aynı gün içerisinde Anamur’a kazandırılan bu projelerin açılışına ve temel atma programına Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Büyükşehir Belediyesi ve Anamur Belediyesi Meclis üyeleri, Anamur Esnaf Kefalet Kooperatifi başkanı Ahmet Özdemir, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış programlarında konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “ Ramazan’ın bereketi ile hizmetleri de ibadet anlayışıyla birleştirerek, vatandaşlarla buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek  “Ramazan etkinliklerimizi devam ettirirken hizmetlerimizin açılışlarını ve temel atma törenlerini gerçekleştirelim istedik. Yılların ihmaline uğramış, yeterli hizmet alamamış bölgelere öncelik tanıdık. Çok şükür planladığımızın çok daha ilerisinde hizmetimiz devam ediyor. Biz verdiğimiz her sözün arkasındayız. Sizlerin güvenine layık olmaya çalışıyoruz. “Ramazan berekettir, hizmet ibadettir diye bu mübarek ayda başlattığımız açılış ve temel atma törenleri için bugün de Anamur’dayız. Ramazan bereketi illaki sofrada olmaz, hizmetlerde de olur. Mersin genelinde ayrımsız bir şekilde sürdürdüğümüz hizmetlerin üçünün daha açılışında sizlerle beraberiz. Hizmetlerin ardı arkası kesilmiyor ve kesilmeyecek. Emirşah İçme Suyu Terfi Hattı, Anamur Tenis Kortu Tesisi ve Anamur Otogarı’nın temelini atcağız. Anamurlulara hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” Dedi.

Başkan Türe, “El ele vererek hizmetlerimizi tamamlayacağız”

Mübarek Ramazan ayında, mübarek hizmetlerle günü tamamladıklarını belirten Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise, Konuşmasında,“Burhanettin Başkanımız sağ olsun yılların tecrübesi ile hizmet atağına başladı. Her köy, her mahalle hizmetten nasibini alıyor. Hem MESKİ hem Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına devam ediyor. Diğer eksikleri de Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek tamamlayacağız. Türe, 2014´ten sonra Büyükşehir Belediyesi yasası gereği, ilçelerdeki birçok hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağının anlatıldığını kaydetti. Bu kapsamda bu yılda Anamur’da 40 kişilik bir ekip ve ekipmanla 3 noktadan başlatılan çalışmalarla bu yıl kırsaldaki yol sorununun bitirileceğini söyledi. 2019 sonuna kadarda Anamur da içme suyu probleminin ortadan kalkacağını söyledi.  Temeli atılan otogarın 2 ay  önce başladığını ve 400 günde bitirileceğini kaydeden Türe, boşaltılan eski otogarında, Büyükşehir Belediyesi tarafından alt katının engelsiz yaşam merkezi ve ilk üç katının da kültür merkezi olarak hayata geçeceğini belirtti.

Konuşmaların ardından Emirşah İçme Suyu Terfi Hattı Açılışı ve Anamur Tenis Kortu Açılış kurdelesi kesildi. Anamur Otogarı’nın ise temeli atıldı.

Aynı gün İftar Sofrası Anamur için kuruldu
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Ramazan ayının gelmesiyle beraber ilçelerde düzenlenen ve coşkuyla karşılanan Ramazan etkinlikleri programı 2. Haziran Cuma Günü Anamurlular için kuruldu. Yeni Cumhuriyet Meydanındaki iftar sofrasında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ve Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı ile birlikte oruçlarını açan Anamurlular, sahnelenen etkinliklerle keyifli bir akşam geçirdiler.

Etkinlikte Anamurlulara seslenen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediyeciliğin sadece eksik olan hizmetleri tamamlamak değil, aynı zamanda birlik ve beraberlik ortamı yaratmak olduğunu söyledi. Başkan Kocamaz,  “Davetimize icabet edip, buraya kadar gelip, bu iftar sofrasını bizimle paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 13 ilçemizin tamamında varız. 810 mahallemizde, kapanan 40 beldemizin tamamında varız. Belediye dendiği zaman eksik hizmetlerin tamamlanması için görev almış kuruluşlar akla geliyor. Bizim için bunlar çok önemli ama bunlardan daha önemlisi ülkemizin geçirdiği bu zor dönemde, her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Ramazan birleşme, bütünleşme, dayanışma, yardımlaşma ayıdır. Ramazan aylarını iyi değerlendirelim. Onun için sizlerle beraberiz ve sizlerle bu iftar sofralarında buluşuyoruz” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Kocamaz’a Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından gelincik tablosu hediye edildi.

Sema gösterileri ve tasavvuf müziği ile keyifli bir Ramazan akşamı yaşayan Anamurlular, Aşık Sefai ile şair Ahmet Coşkun ve Selami Durmuş tarafından hazırlanan birlik ve beraberlik duygularının pekiştirildiği ‘Biz Türkiye’yiz’ konseri ile unutulmayacak bir akşam geçirdi.gündem055 gündem059gündem056 gündem058 gündem060 gündem062 gündem063 gündem064 gündem065 gündem066 gündem067 gündem068

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com