logo

Anamur Reklam

ANAMUR’DA BASKETBOL ’12 DABO’ DAN SORULUR

anamurgündme004          Anamur ’12 Dev Adam Basketbol Okulu’  Antrenörü  ALİ KAR  çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye Basketbol Federasyonunun düzenlemiş olduğu Türkiye ligi şenliklerine Anamur 12 Dev Adam Basketbol Okullarıda davet edilmiştir.

Aanamur ‘12 Dev Adam Basketbol Okulları’ İlçemizde Basketbolun gelişmesi,  sevgisinin artması, her eve bir basketbol topunun girmesini  ’12 DABO’ sayesinde kazanmıştır.            2010 Yılında Anamur’da  ilk  çalışmalarına başlamış olan ’12 Dev Adam Basketbol Okulu’  ilçemizde Basketbolun sevilmesini  sağlamıştır.  Çocukların basketbol yeteneklerinin gelişmesinde bugüne kadar öncü olmuştur. ’12 DABO’  faaliyet  kapsamında öğrencilerimiz bir çok yurt içi etkinliklere katılmaktadır.  ’12 DABO’ çalışmaları Kış dönemi  ve Yaz dönemi olarak programlarını uygular. Kış dönemi sonunda Nisan- Mayıs ayı içinde Türkiye Ligi şenlikleri adı altında maçlar yapılır.  28- 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde Afyonkarahisar’da Güney Ligi şenlikleri yapılacaktır. Anamur 12 Dev Adam Basketbol Okulu Sporcuları şenliklere katılmak üzere 27 Nisan 2017 tarihinde hareket ettiler.  Bu maçlar sonunda her okuldan sporcular seçilecek. Güney Grubu Takımı oluşturulacak.    25 – 28 Mayıs 2017 tarihinde Muğla Bodrum’da  yapılacak olan Türkiye Finallerine  katılacaktır.  Antrenmanlarımız  hafta sonu  Minik ve Küçük Grup olarak ikişer seans yapılmaktadır.  ’12 DABO’ Okulundan yetişen sporcular ANAMUR GENÇLİK SPORUN  Genç, Yıldız ve Küçük Takımını oluşturmuştur. Bu şu anlama gelmekte, Basketbol da Lisanslı Sporcu sayısı  70 kişinin üzerindedir.

Afyonkarahisar’da yapılacak 12 DABO Güney Ligi şenliklerinde temsil edecek olan Anamur 12 DABO Sporcularına başarılar diler, Anamur’u en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz. anamurgündme001 anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme012

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com