logo

Anamur Reklam
07 Ağustos 2018

ANAMURDA CARETTA MEVSİMİ

Değerli Anamurlular. Biliyorsunuz son iki, üç haftadır Anamur için hayati önem taşıyan balık çiftliklerinin kurulmaması için TSK’lar olsun Belediyeler olsun en önemlisi de siz duyarlı çevreci Anamur halkının tepkisi ve son olarak Anamur Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar bu projeyi düşünenleri hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Onlar bu işi çantada keklik görüyorlardı. Gideriz açıklamamızı yaparız. İstediğimizi alır güle oynaya geliriz. Geldiler öyle olmadığını gördüler ve ağlaya ağlaya gittiler. Bu uğurda katkısını tepkisini sesini duyuran herkese teşekkürler. Teşekkürler Anamur Çevre Platfomu, ANSTO, ANTUDER, MERÇED, Teşekkürler Mehmet TÜRE, Mehmet BALLI, Ferat AKTAN, Ahmet BAHAR. Teşekkürler Anamurlular.
Şimdi gelelim bir başka hassas ve güncel olaya. Bu da çok önemli. Biliyorsunuz carettaların üreme mevsimi. Birkaç haftaya kalmaz yuvalarındaki yumurtalarından çıkıp doğru denize koşuşturmaları görmeye değer. CNN TÜRK’te Seyirci Kalmayın programının hazırlayıcı ve sunucusu olan Güven İSLAMOĞLU geçenlerde bununla ilgili bir görseli twetter’ın da paylaşmış orada gördüm. Muhteşem bir şey.
Özellikle İskele ve Taşlık mevkiinde yoğun olan Caretta yuvalarının çok yakınında masalar şezlonglar ve hatta onların üreme sürecini olumsuz etkileyebilecek gürültülü müzikler de olmamalı. Anamur yıllar sonra adını dünyaya bu Carettalar sayesinde duyuracaktır. Gelecekte Doğa Turizmi en popüler sektör olacaktır. Bu yüzden Carettalar önemlidir, Anamur için daha önemlidir.
Biliyorum sizler de çoluk çocuk birlikte tatil yapmanın keyfini yaşıyorsunuz. O Carettaların yumurtadan çıkıp denize koşma keyfini yaşamak ya da Anamura yaşatmak isterseniz lütfen o Caretta yuvalarından biraz uzak durun. Özellikle bu yazıyı okuduktan sonra mutlaka uzak duracağınıza inanıyorum. Lütfen bilinçsiz olanları ve çocuklarımızı da bu konuda uyarmayı bir Anamursever görevi olarak ihmal etmiyelim.
Çevreci olduğunu her fırsatta ispatlayan Belediye Başkanımız Sayın Mehmet TÜRE bunun için personel de görevlendirmiş ama yetmez bu ayrıca hepimizin vatandaşlık görevi olmalı diyorum.
Sağlıcakla Kalın..

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com