logo

Anamur Reklam

ANAMUR’DA FARK YARATMAK

ZAMAN İSRAFI
Son zamanlarda bir farkındalık oluşturma furyası almış başını gidiyor. Nedir olay? Fark edilmek. Öyle veya böyle fark edilmek. Özellikle her yıl ve neredeyse bütün okulların zaman ve emek harcayarak yaptıkları TÜBİTAK fuarları sonuçta bir şey üretmiyor. Aslında hem protokolün hem öğrencilerin hem de okullar içn zaman ve israftan başka bir şey değil. Bu fuardan sanayiye, tarıma, teknolojiye katkı verecek yeni bir proje maalesef çıkmıyor. Temennimiz, madem yapılacak o zaman lütfen biraz daha yenilikçi uygulanabilir projeler üretilerek yapılması daha müspet olacaktır. Anamur’un okul ve öğrenci potansiyeli bunun için çok yeterlidir. Şimdiden bu çalışmaları yapacak okullarımıza başarılar diliyorum.
MUŞURUP SOKAĞI
Gelelim Muşurup Sokağı’na. Burası Anamur’un sanat sokağı esnaf yönü, ekonomik yönü ayrı bir konu. Hakikaten oradaki çay işletmeleri sokağa otantik bir hava kazandırıyor. Belediye konservatuarının etkinlikleri de orada icra ediliyor. İnsanlar orada oturup bir nefes alıyor, çayından bir yudum alıyor dahası feyz alıyor. Belediyenin bu sokağa daha fazla önem vermesi lazım. Sokağın adına yaraşır bir şekilde aynı zamanda bir huzur sokağı bir temiz sokak oluşması için bazı yan etkenlerin istilasına uğramasına göz yumamayız. Anamur halkının da bu konuda belediyeye destek vereceğine inancımız tamdır. Muşurup Sanat Sokağı’nın daha da güzelleşmesi ve sanatsallaşması için ne gerekiyorsa yapalım.
TRAFİKTE DURUM
Trafiğe de değinelim. Okullar açılınca motosiklet sezonu da açılıyor. Ne hikmetse Özellikle liselerin önünde motosiklet grupları oluşuyor. Çoğu öğrenci değil. Ne amaçla geldikleri malum ama şunu da belirtmeliyim ki trafik ekipleri bu konuda gereken hassasiyeti fazlasıyla gösteriyorlar. Bu konuda Emniyet Müdürü’ne de teşekkür ediyorum. Bir de kaldırımları işgal eden şu motorlu araçlardan kurtulabilsek daha da güzel olacak. Yeni yasa çıktı, apartman altlarında oto galerileri olmayacak. Bazı oto galericileri şimdiden yerini değiştirmeye başladı ama çoğu hala yerinde herhalde yasadan haberleri yok. Bunun denetleyicisi olan belediye umarım bu konuda hassas bir duruş sergiliyordur. Unutmayalım, o kaldırımlar bizler, çocuklarımız ve yaşlılar hatta görme özürlü vatandaşlar tarafından kullanılıyor güvenli olmasından daha doğal bir şey olamaz.
HASTANEDE HASTA HALİ
Hastanin durumu zaman geçtikçe aynı. Hiçbir değişiklik gözlemleyemedik. Her şeyden önce hastanenin girişinin nereden olduğunu bilmeyen yüzlerce hasta ve ziyaretçi var. Giriş adeta labirenti andırıyor. Yanlış ve çıkmaz yola girip geri dönen çok. Hastanede taşeron çalışanlardan bu konuda hasta ve yakınlarına yardımcı olacak kişiler görevlendirilirse iyi olur. Başhekimden ricamız özellikle kendi araçlarıyla acile hasta getienler burada güvenlikçilerin hoş olmayan karşılamalarına maruz kalıyor. Güvenlikçinin görevi hastanenin güvenliğini sağlamak. Kapıda oturup hasta getiren vatandaşın aracını üstüne vazife etmemeli aksine hasta ve yakınına moral verecek bir yaklaşım içinde olmalıdır. Bu konuda hassasiyet gösterilmesini vatandaş adına rica ediyoruz.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com