logo

Anamur Reklam

Anamur’da öğretmenlere seminer

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Öğretmenlerimizle 2023´e Projesi” kapsamında Anamur Ortaokulu’nda seminer başladı.

Öğretmenlerin, mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek, amacıyla gerçekleştirilen seminere Anamur’daki okullardan öğretmenler katılıyor.

Seminer Eğitmeni Öğretmen Fatma Ülker tarafından verilen seminer süresince, öğretmenlerin etkili öğretim yöntem ve tekniklerini mesleki yeterliklerini, bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmek amaçlanıyor.
Yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde öğrenci merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata geçirebilmeleri için bazı eğitim içeriklerinin aktarımının sağlanacağı seminer 6 gün sürecek.
Seminer süresince, Öğretmen Strateji Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri dikkate alınarak tanışma (buz kırma) etkinlikleri, öğretim programında dikkat edilmesi gereken noktalar, örnek ders sunumları, örnek ders içi etkinlikleri, kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesi, ölçme değerlendirme süreci konusunda bilgiler uygulamalı olarak verilecek.13 Mart 2018jjss001 13 Mart 2018jjss003 13 Mart 2018jjss057

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com