logo

Anamur Reklam

ANAMURDA YENİ İÇMESUYUSU DEPOLARI İLE İÇMESUYU KALİTESİ YÜKSELDİ

gündem039 gündem043 gündem045 gündem046Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ), Anamur İlçesi’nde yeni içmesuyu depolarının yapımı ve Ören Mahallesi’nin mevcut içmesuyu depolarının bakım-onarımını ve Lale mahallesinde depo, bakım – onarımı ile  5 adet  kaptaj yapımını  tamamladı.

MESKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların daha sağlıklı içme suyu tüketmeleri için 13 ilçe merkezi ve mahallelerindeki depolarda bakım-onarım çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda, MESKİ Genel Müdürlüğü Anamur İlçesinde Ören mahallesinde bulunan 500 metreküplük ve Lale mahallesinde 75 metreküplük mevcut içmesuyu deposunun bakım-onarımını ve 5 adet kaptaj çalışması gerçekleştirerek içmesuyu şebeke hatlarının bağlantılarını tamamladı. Emirşah mahallesinde 200 metreküplük kapasiteli ve Çamlıpınaralanı mahallesinde 50 ve 75 metreküplük kapasiteli yeni içmesuyu deposu inşaa etti.  İçmesuyu şebeke bağlantılarını tamamlayan MESKİ, mahalle sakinlerinin daha sağlıklı ve kesintisiz içmesuyuna kavuşmasını sağladı.
MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından Anamur İlçesinde, bakım-onarım kapsamında depolardaki boya çalışmaları ile depo içlerinin fayans döşemesi ve ayrıca ömrünü tamamlayan mekanik tesisat ve sistemler yenilendi. Depoların çevre düzenlemesi ve etrafının tel örgü ile çevrilmesiyle depolar dış tehditlerden de arındırıldı.Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Mersin 1 milyon 682 bin nüfusa sahip bir şehir ve biz bu nüfusun tamamına hitap ediyoruz. 13 ilçemizdeki 508  mahalleye alt ve üstyapı hizmetlerini eksiksiz götürmek için yoğun mesai harcıyoruz. Göreve başladığım günlerde ekiplerimiz il genelindeki su depolarının fotoğraflarını gösterdi. Depoların durumu içler acısıydı. O gün, ekiplerimize depoların yenileme çalışmalarının başlaması için talimat verdim. Bugüne kadar il genelinde 273 adet içme suyu depomuzun bakım-onarım çalışmasını tamamladık. Yenileme çalışmalarımızın yanında mahallelerimize 20 adet yeni depo kazandırdık. 2017 yılı içersinde 20 adet içmesuyu depo bakım ve onarımını gerçekleştirdik. Hedefimiz toplam 67 adet  depomuzun bakım ve onarımını gerçekleştirmektir. Mersin’de eski depo bırakmayacağız. Çalışmalarımızla, vatandaşlarımız kaliteli ve sağlıklı su içecek.” dedi.
Yıllardır içme suyu sorunu olduğunu ve yeni içmesuyu deposu ile içmesuyu sorunun çözüldüğü ifade eden  Emirşah mahalle muhtarı Tahsin Kadiroğlu, “ 25 yıldır içmesuyu sorunu yaşıyorduk. 340 haneli mahallemiz artık kesintisiz ve sağlıklı içmesuyuna kavuştuk.  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamazdan Allah razı olsun,  yeni bir içmesuyu depomuzu mahallemize kazandırdı. Depomuzdan içmesuyu şebeke hatları bağlantılarını tamamlanarak mahallemizin içmesuyu sorunu çözüme kavuştu ” şeklinde konuştu.

————–

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com