logo

Anamur Reklam

Anamurlu 51 Muhtar Çanakkale’de

anamurgündme007Mersin Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Kara Savaşlarının 102. yıldönümü dolayısıyla 621 muhtarın yer aldığı Çanakkale ziyaretleri kapsamında Anamurlu muhtarları Çanakkale’ye götürdü.

Çanakkale savaşlarının yaşandığı mekânları yerinde gören ve tarihe tanıklık etme fırsatı yakalayan muhtarlar, düzenlenen Çanakkale gezisi kapsamında Çanakkale destanının yazıldığı mekânlarda duygu dolu anlar yaşadı.

Muhtarlar bugün gezi programı çerçevesinde, Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı, Sargı Yeri Şehitliği, Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Simülasyon Merkezi başta olmak üzere Tarihe Saygı Parkı, Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Kesikdere Şehitliği, Şahindere Şehitliği ve Çanakkale Boğazını ziyaret edecek.

Anamurlu Muhtarlar duygularını dile getirerek,Bize bu fırsatı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’dan Allah razı olsun. Evlatların, ecdatlarıyla buluşma programında bugün biz de buradayız ve bu manzarayı görüp de duygulanmamak mümkün değil. Yani Akif’in dediği gibi ‘Bastığın yeri toprak diyerek geçme, tanı! Düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı’. Şu anda biz buraya ayak basarken vicdanımız sızlıyor, tüylerimiz diken diken oluyor. Çünkü buradaki vatan evlatları, ecdatlar, kucak kucağa kefensiz yatmışlar. Bize bu güzel vatanı hediye ettikleri için Allah rahmet eylesin, ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Vatan kokuyor burası. Vatan uğruna yatan şehitlerimiz burada ve biz de torunları olarak ibret almalıyız. Vatanımız için ayrım yapmadan gerekirse kanımızın son damlasına kadar mücadele etmeliyiz. Buradakilerin de çoğu Türk, Kürt, Arap, Alevi, Sünni’ydi. Vatan bir bütündür ve hepimizin kanı, canı vatana feda olsun” dediler.

anamurgündme001 anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme005 anamurgündme006

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com