logo

Anamur Reklam

ANAMUR’LULAR GECESİ ANKARADA YAPILDI

Mersin Kültür ve Yardımlaşma Derneği (MEYAD) ve Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri Anamurlularla Dayanışma Gecesi, Ankara İçkale Otelde gerçekleşti.

MEYAD BAŞKANI NİHAT KAÇAR’IN AÇILIŞ KONUŞMASI:

Yaklaşık 500′e yakın davetlinin katıldığı gecenin açılış konuşmasını MEYAD Başkanı Nihat Kaçar yaptı. Kaçar Konuşmasında, “ Bu yıl Ankara’da gerçekleştirdiğimiz Anamurlularla Dayanışma Gecesine hepiniz hoş geldiniz diyerek sözlerini şöyle sürdürdü, Bu geceyi hayırlı bir iş için Avukat Sami Kahraman’ın önerisiyle yaptıklarını söyledi. Kaçar,” Anamur’da daha önceden ilkokul bile yoktu. Şimdi ise Anamur’da üniversite yaptıklarını kaydederek, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk’ü hemşerisi olarak gördüğünü Bu organizasyonda emeği geçen  ve katılan tüm konuklara teşekkürlerini sundu.

YÜKSEKOKUL DERNEK BAŞKANI MEHMET AYHAN’IN KONUŞMASI:

Daha sonra söz alan Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mehmet Ayhan konuşmasına MEYAD Yöneticilerine teşekkürlerini sunarak başladı ve derneğin

Kuruluş amacını anlattı. Sonrada yapımı devam eden okulun ihtiyaçlarını anlattı. Ayhan, konuşmasını şöyle sürdürdü, “Yüksekokul 1993 yılında açıldı. Şu ana kadar okul inşaatı için 800 bin lira para harcandığını, bunun 500 bin lirasını ağabeyi Profesör doktor Ali Ayhan tarafından verildiğini geri kalan 300 bin lirasının da hayırsever işadamlarının desteği ile toplandığını söyledi. Dernek Başkanı Mehmet Ayhan, 24 derslikli okul binasının tamamlanabilmesi için şu anda bir milyon 69 bin 465 liraya ihtiyaçları olduğunu belirterek yemeğe katılan Anamurlu iş adamı ve bürokratlardan destek istedi.

KAYMAKAM CENGİZ CANTÜRK’ÜN KONUŞMASI:

Geceye katılan Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ise, konuşmasında şunları söyledi. “ Bugün bu gecede siz değerli Anamurlularla olmaktan mutluyum. Birlik, beraberlik destek bir idarecinin arayıp ta bulamadığı bir nimettir. Ben Bugün burada hepsini bir arada görüyorum. Anamur’da göreve başladığım günden itibaren kendisini evinde gibi hissettiğinin altını çizen Cantürk sözlerine şöyle devam etti, Mersin – Antalya arası yol çalışmaları, Türk Hava Kurumu havaalanı ve deniz uçağı projeleri konusunda katılımcılara bilgi verdi. Cantürk, öncelikli olarak bu projeleri gerçekleştirmek istediğinin altını çizerek, Anamur Yüksekokulunun büyük bir aşamasının tamamlandığını ancak şuan itibarı ile yapımının durduğunu buna dayanarak, geceye katılan siz değerli dostlarımızdan katkılarınızın devem etmesini istiyorum.”Dedi.

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TÜRENİN KONUŞMASI:

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe ise Anamur’un gerçeklerinin konuşulmadığını dile getirdi ve coğrafi konumu nedeniyle İlçenin üvey evlat muamelesi gördüğünü kaydetti. Türe, sözlerinin devamında, Anamur’a Devlet yatırımlarının bu güne kadar istenilen düzeyin çok çok altından kaldığını söyledi ve bu nedenle sitemkar olduğunu dile getirdi. Yerel yönetim olarak üzerine düşen görev ve sorumluluğun bilincinde olduğunu ve her zaman Anamur için mücadele edeceğini kaydeden Başkan Türe, “Anamur Türkiye’nin iline en uzak ilçe. Bu nedenle hem ekonomik, hem de sosyal ve kültürel kalkınmaya büyük ihtiyacımız var. Burada ortak bir amacımız var. Anamur’a bir yüksekokul yaptırmak için geldik. Anamur yıllardır üvey evlat muamelesi görmüş bir ilçe. Biz ise üvey evladın evlatlarıyız. Anamur’un acilen il olmasını istediğini belirten Türe, bunun için devlet yatırımlarının, sivil girişimlerin ve yerel yönetimin gereğinin yapması gerektiğini vurguladı. Kaymakamların geçici süre görev aldığını bu yüzden de sorunların sürekli devam ettiğini, projelerinin yarım kaldığını söyleyen Türe, Anamur için gerekli çabanın gösterilmediğine inandığını bildirdi. Anamur’da kendisinin başkanlığa seçilmesinin ardından çok şey değiştiğini vurgulayan Türe, Anamur dışında olanların Anamur’un kıymetini daha iyi bildiklerini söyledi ve destek verenlere teşekkür etti.

BOZYAZI BELEDİYE BAŞKANI MEHMET BALLININ KONUŞMASI:

Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Bozyazı olarak bu mücadelesinde Anamur’un her zaman yanında olmaya devam edeceklerini ve her türlü fedekarlıktada bulunacağını söyledi.

MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI UĞUR YILDIRIM’IN KONUŞMASI:

Başkan Uğur Yıldırım her yerden geliniyorsa burada özverinin olduğunu söyledi.

AKİF ALTINBIÇAK’IN KONUŞMASI:

Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç Dr. Akif Altınbıçak ise  “Şu anda eğitim verdiğimiz bina bizim değil. Sahibi ise ikide bir çıkın diyor. Bir an önce Anamur’un bir yüksekokula ihtiyacı var.  Bu nedenle yemeğimize katılarak destek verdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum diyerek başladığı sözüne şöyle devam etti. Okulun, turizm alanında çok başarılı olduğunun ve mezunların tamamının istihdam edildiğini Turizm okulları içinde ilk onda olduklarını vurgulayarak”Diğer ilçeler eğitim alanında çok önemli düzeye geldi. Biz bu gelişmeyi sağlayamadık. Yeni yapılan binamızın arazisi gelişmeye müsait. İlerde Fakülte olacak şekilde düşündük. Eylül ayına yetiştirmemiz lazım. Yardım eden herkese teşekkür ederim.” Dedi.

ALİ AYHAN’IN KONUŞMASI:

Bu güne kadar okul için 500 bin lira hibe eden Profesör Doktor Ali Ayhan da “Bu katılım bir sevginin ve birlikteliğin ifadesidir. Parçalanmaktan hiçbir fayda gelmez. Öyle bir araya gelin ki şimdiki gibi kimse sizinle uğraşamasın.” Dedi.

Yetişkinler grubu geceye damgasını vurdu

Konuşmaların ardından sahne alan Grup Sempati eşliğinde çalıp söyleyen solist Çağırı’nın parçaları ile dans edip eğlendiler.  Geceye Damgasını ise Şafak küçük Derya ve ekibinin çalıp söylediği Anamur Folklor oyunlarını sergileyen Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin başkanı olduğu Yetişkinler Anamur folklor ekibi vurdu.
Gecenin ödül töreni de kendisi kadar görkemli oldu:

Gecede Anamur Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Derneğine destek veren ve programa katılan Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk(Profesör Doktor Ali Ayhan), Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe(CHP Mersin Eski Milletvekili Şefik Zengin), Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı(CHP Mersin Eski Milletvekili Ersoy Bulut), Ören Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu(MHP Mersin Eski Milletvekili Behiç Çelik), Anamur Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Akif Altınbıçak(  TEDAŞ Eski Genel Müdürü Ali Bülent Ülkü), Mehmet Nuri Çelik adına Halit Dolu(Avukat Sami Kahraman), Emekli Öğretmen Nazife Can Güler adına Anamurlular gecesinin İstanbul organizatörü Ahmet Doğan(Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Özen), Doktor Ahmet Tevfik Dinçer(Yalın Kılıç)Doktor Günay Ergün(MEYAD Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Özdemir), Yaşar Marulyalı(Anamur CHP Eski İlçe Başkanı Gökçin Yalçın), İş Adamı Hasan Bulut(Kaymakam Cengiz Cantürk), Zeki güven ailesi adına H. Ahmet Güven, Operatör Doktor Mehmet Abit(Mehmet Ayhan) ve Profesör Doktor Ali Ayhan’a ise Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım verdi. Katkılarından dolayı Prof.Dr. Ali Ayhan’a bir de muzlu kadın heykeli hediye edildi ama Ali Ayhan hediyesini Mehmet Ayhan’a verdi.

Güven Ailesi Adına Plaketi İşadamı H. Ahmet Güven Aldı:

Gecede ödülünü alan işadamı H.Ahmet Güven, Kurucu üyesi olduğu ve bundan önceki yönetimde görevde bulunan Hacı Ahmet Güven Anamurlular Gecesinde yardım ve desteklerini esirgemeyen buraya katılan tüm Anamurlulara teşekkür ederim Dedi. Bilindiği üzere Zeki Güven Ailesi olarak yaptıkları yardımlar ile bu tür organizasyonlara sürekli olarak katkıda bulunan Güven Ailesi bundan 2. yıl öncede Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneğine katkıda bulundukları 22.Bin liralık yardımından dolayı Güven ailesini temsilen Ankara’ya geceye katılan İşadamı H. Ahmet Güven’e Plaket verildi.

Gecenin sponsoru ise dernek adına aldığı kilimle Nohut Reklâmın sahibi Feridun Nohut oldu. Çekilişlerle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden programın sonunda Mutun yerel ozanının çalıp söylediği parçalarla son buldu. Katılımcılar gecenin geç saatlerine kadar gönüllerince eğlendiler. Anamur’dan gelen ve Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin öncülüğündeki folklor ekibi, Şafak Küçükderya eşliğindeki parçalarla geceye renk kattı.

Mersin Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Anamur Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Derneğinin ortaklaşa organize ettiği ve Anamur’a bir yüksekokul kazandırmak için mücadele veren Anamur Meslek Yüksekokulu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ne katkıda bulunmak için  Ankara Hotel İçkale’de düzenlenen Anamurlular Gecesine CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Bozyazı Belediye Başkanı Mehmet Ballı, Ören Belediye Başkanı Aziz Doluoğlu, Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Prof. Dr. Ali Ayhan, Mersin Baro Başkanı Alpay Antmen, Anamur Meslek Yüksek Okul Müdürü Akif Altınbıçak, Avukat Sami Kahraman, İşadamı Ayhan Güzel, Harita Mühendisi Ahmet Doğan, Dr. Ahmet Tevfik Dinçer, Dr. Turgay Ergül, Yaşar Marulyalı, CHP Eski İlçe Başkanı Gökçin Yalçın, İşadamı Hasan Bulut, Eski Milletvekilleri Şefik Zengin, Ersoy Bulut, Behiç Çelik, TEDAŞ Eski Genel Müdürü Ali Bülent Ülkü, MUZBİR Başkanı Mehmet Güzel, MEYAD ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Siyasiler, İşadamları, Kurum ve Kuruluş Yöneticileri ve yaklaşık 500′e yakın davetli katıldı.Anamurlu İşadamı  ve bürokrat ile İstanbul ekibi Adına Şişli Belediyesi Harita mühendisi Ahmet Doğan katıldı.

resim033resim042resim041resim040resim039resim031resim032resim033resim034resim035resim036resim037resim038resim039resim016resim017resim018resim019resim020resim021resim023resim024resim025resim015resim014resim013resim012resim011resim010resim026resim027resim028resim029resim030resim009resim008resim007resim001resim002resim003resim004resim006resim005

 

 

 

 

 

 

 Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com