logo

Anamur Reklam

ANAMUR’U SEL VURDU

anamurgündme038

Anamur’da dün gece etkili olan yağış, sabaha karşı şiddetini arttırınca muz, çilek seraları başata olmak üzere ev ve işyerlerini sular altında bıraktı.

14 saat etkili olan Meteorolojiden alınan bilgiye göre metrekareye 70 kilogram yağışın düştüğü ilçemizde yağış sonrası kent genelinde hayat durma noktasına geldi.

Yağışlar nedeni ile Anamur´un sokak ve caddelerinde sel suları oluştu.

Yağış nedeniyle Sultan çayı bölgesinde bir metre yükselen  sulardan zarar gören tekne sahipleri korkulu anlar yaşadı. Çilek ve muz seralarının sular altında kalan üreticiler zararlarının büyük olduğunu söylediler.

Şehir merkezinde ise Esentepe Mahallesi Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi altındaki yolun bir kısmı çöktü.  Yolardan akan sular vatandaşların ev işyerlerine doldu. Kendi imkânları ile  suları dışarı atmaya çalışan vatandaşların yardımına Mersin Büyükşehir Belediyesine ait vidanjörlerde suları boşaltmak için yoğun çaba sarf etti.

BAŞKAN TÜRE BÖLGEYİ GEZDİ

Bölgede etkili olan yağışlardan zarar gören vatandaşları, esnafları, üreticileri, ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Türe ilk ziyaretini 4×4 reklam sahibi Hüseyin Öztürk’ün iş yerinden başladı. Dükkanı tamamı su altında kalan makineleri zarar gören Hüseyin Öztürk’e geçmiş olsun dileklerini ileten Türe’ye duyarlı davranışından dolayı teşekkür eden Hüseyin Öztürk “Allahtan gelen bir şey, yapacak bir şey yok hasar tespitinde bulunmaya çalışıyoruz, dükkanı dolduran suları boşaltmaya çalışıyoruz.” dedi. Buradan incelemelerine şehir merkezinde devam eden Başkan Türe,  Dükkânlarını su basan iş yeri sahiplerine geçmiş olsun dileklerini iletti. MESKİ ve Anamur Belediyesi ekipleri ihbar gelen noktalara giderek müdahalelerde bulundu.

Merkez ziyaretlerinin ardından Sultan Alaaddin Mahallesi Göçmenler Mevkiinde evini su basan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Mehmet Türe daha sonrada Sultan Suyu civarında yer alan ve kanalların taşmasıyla çilek seraları su altında kalan vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Sultan Suyu bölgesinde MESKİ’ye ait iş makineleri kanalları açmak için mücadelelerini sürdürürken Başkan Türe Sultan Suyu bölgesinde tekneleri bulunan balıkçılara da geçmiş olsun Dedi. Anamur Lisesi önünde Ak Cami civarında yoğun yağış sonrası su giderlerinin patlaması sonucu yolda göçük meydana gelen bölgeyi inceleyen Başkan Mehmet Türe Fen İşleri yetkililerinden bilgi aldı.

BAŞKAN TÜRE ACİL ÖNLEM TOPLANTISI YAPTI

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe daha sonra Yeni Cumhuriyet Meydanına gelerek Belediye Başkan Yardımcıları ve yetkili personellerle bir toplantı gerçekleştirerek alınan önlemlerin arttırılmasını istedi. Anamur Belediyesi Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ ekipleri tüm personelleri ile sahaya inerek gece saat 00.00  kadar devam etmesi öngörülen yağış için tedbirlerini arttırdı.

Anamur İtfaiyesi’ne gece yarısı 61 ayrı noktadan sel baskını ihbarı gelirken İtfaiye, MESKİ, Anamur Belediyesi ve Mersin Büyükşehir ekipleri ihbar gelen noktalara anında müdahalede bulundular.

BAŞKAN KOCAMAZ ANAMUR’A GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİNİ İLETTİ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’yi telefonla arayarak Anamur’daki son durum hakkında bilgi aldı Başkan Kocamaz Anamurlu Hemşerilerine geçmiş olsun dileklerini iletti.anamurgündme001 anamurgündme002 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme006 anamurgündme008 anamurgündme009 anamurgündme010 anamurgündme011 anamurgündme013 anamurgündme015 anamurgündme016 anamurgündme017 anamurgündme018 anamurgündme021 anamurgündme023 anamurgündme027 anamurgündme029 anamurgündme039 anamurgündme041 anamurgündme043 anamurgündme044 anamurgündme045 anamurgündme047 anamurgündme048 anamurgündme049 anamurgündme050

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com