logo

Anamur Reklam

ANTSO, TOBB’a Anamur’un sorunlarını iletti

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cihat Lokmanoğlu, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ANTSO) ziyaret etti.
Türkiye – KKTC Ticaret Odası Forumu Başkanlığı ve Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüten Cihat Lokmanoğlu, ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz ve yöneticilerle bir araya geldi.
ANTSO Başkanı Ferudun Torunoğlu, ziyarette üyelerin sorunları beklentileri hakkında Lokmanoğlu’nu bilgilendirdi ve destek istedi.
Torunoğlu, şunları söyledi:
“- Ekonomik sıkıntı nedeniyle üyelerimize ucuz kredi sağlanması için esnaf kefalet kooperatiflerinin uygulamalarına benzer bir uygulama yapılması konusunda birliğimizce çalışma yapılmasını istiyoruz.
– Benzer bir alternatif olarak TOBB’un Nefes Kredileri’nin sürekli hale getirilmesini istiyoruz.
– Yerli muza sağlanan korumanın sürdürülmesini ve yeni tarım planlaması yapılmasını istiyoruz.
– Anamur ve Bozyazı ilçelerimizde çilek üretimi artmaktadır ve Silifke’den 20 gün önce hasada başlanmaktadır. Bu avantajın değerlendirilmesi, ilçemizdeki çilek üretimi ve pazarlamasına destek sağlanması gerekmektedir.
– Gazipaşa hava limanından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne uçak seferi bulunmamaktadır. En azından haftada bir iki gün de olsa Gazipaşa-KKTC arası uçak seferlerinin konması Anamur ve Bozyazı ilçelerimize önemli katkı sağlayacaktır.”
İSKELEDE İNCELEME
Lokmanoğlu, Torunoğlu ve beraberindekilerle Anamur’de yapımı süren yeni iskelede de incelemede bulundu.
Torunoğlu, burada yaptığı açıklamada, yeni iskelenin faaliyete geçtiğinde Anamur turizmine ve ihracata önemli katkılar sağlayacağını belirterek, gümrük kapısı açılmasının önemine dikkat çekti.
KKTC’ye gerçekleştirdikleri ziyarette, üst düzey temaslarda bulunduklarını ifade eden Torunoğlu, iki ülke arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi konusunda Anamur’un stratejik bir öneme sahip olduğunu kaydetti.
Torunoğlu, dile getirdiği sorunların çözümü ve Anamur kalkınması adına hayata geçirilecek çalışmalarda Lokmanoğlu’dan destek istedi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com