logo

Anamur Reklam

ANTSO’DAN EĞİTİME YARDIM

gündem010

Türkiye odalar ve Borsalar Birliği’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı eğitim yardımları kapsamında bugün Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıyla mahalle okullarına eğitim yardımı yapıldı.

Anamur Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Torunoğlu ve Meclis Başkanı Kerim Çilingir’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Anamur ilçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu, Anamur Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan ve okul müdürleri katıldı.

Yapılan Eğitim yardımları hakkında bilgiler veren Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin düzenlediği geleneksel  Eğitim yardımları kapsamında okullarda bulunan ihtiyaçlı öğrencilerimize bu yıl eşofman takımı yardımı yapıyoruz. Bu yardımı yaparken okulların öğrenci seçimine karışmıyoruz. Okul müdürlerine teslim ediyoruz. Onlar da ihtiyacı olan öğrencileri kendileri belirliyorlar ve bizim adımıza kendilerine iletiyorlar.Yardımları yaparken verdiğimiz ürünlerin kaliteli olmasına dikkat ediyoruz. Tüm Öğrencilerimize eğitimlerinde başarılar diliyorum.” Dedi.

Anamur İlçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu; “sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu 1999-2000 yıllarında Bolvadin Kaymakamlığı dönemimden tanıyorum. O zaman Odalar ve Borsalar birliği Bolvadin’e bir Meslek Yüksek Okulu yapmıştı. Öyle güzel de bir anımız var.  Sayın Hisarcıklıoğlu yaklaşık 17 yıldır başkan ekip olarak güzel çalışmalar yapıyorlar, Eğitime çok büyük yatırımlar yapıyorlar.  Ülkemizin geleceği de eğitime bağlı bunu biz her sohbetimizde belirtiyoruz. Türkiye’de millet olarak cehaleti yenebilirsek, eğitimin  tanımında olduğu gibi içtenlik kazandırabilirsek bu ülkenin önünde hiçbir ülke duramaz. Bizim bütün maharetimiz o çabayı gösterebilmektir.  Türkiye odalar ve Borsalar Birliği’nin buradaki temsilcisi olan ve böyle güzel bir hayra vesile olan Ticaret ve Sanayi Odası başkanlarımı tebrik ediyorum. Bu hayırları mübarek bir güne denk geldi. Allah hayırlarını kabul etsin. Buradan da herkesin mübarek Kandilini kutluyorum.” Dedi.

Mahalle okullarından gelen okul müdürlerine belirli sayılarda bulunan eşofmanlar imza karşılığı teslim edildi.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Feridun Torunoğlu Anamur ilçe Kaymakamı Mehmet Kurdoğlu’na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından bastırılan kitabı hediye etti.

Kaynak: www.anamurhaber.comgündem009 gündem011 gündem012

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com