logo

Anamur Reklam
25 Aralık 2019

“Asfalt Şantiyesi Anamurun vitrini olacaktır”

Seçim öncesinde siyasetçilerin verdikleri vaatler, ortaya koydukları projeler son derece önemlidir.
Anamur Belediye başkanlığına seçilen Hidayet Kılınç’ta seçim zamanında verdiği vaatlerin arasında hatırlayalım, asfalt ve yolu gösterdi.
Hatırlamak ya da takip etmek elbette sadece eleştirebilmeye imkan sağladığı için değil aynı zamanda takdir edebilmeye de imkan sağladığı için önemlidir.
Ben bu konuyu önemsiyorum Anamur adına Başkan Hidayet Kılınç halka verdiği sözü tuttu.
Ve geçtiğimiz günlerde konu ile ilgilide şunları söyledi:
“Anamur’umuza Asfalt Şantiyesini kazandıracağız demiştik. Şükürler olsun asfalt şantiyemizin tüm ekipmanlarını hazır vaziyete getirdik. 1-2 gün içerisinde kurup ve taş ocağımızıda açtıktan sonra Anamur’umuz da inşallah Asfalt çalışmalarına başlayacağız. Ve söz verdiğimiz gibi beş senenin sonunda Anamur’da asfaltsız ve parkesiz yol bırakmayacağız Allah’ın izniyle” dedi.
Tebrik ediyorum Başkanım Anamur’a verdiğiniz önemi taktirle karşılıyorum.
Anamur halkıda bunu taktirle karşılayacağından şüphem yok.
Sevgili okuyucularım sizde bilirsiniz ki adaylar kendisine Oy verecek seçmenin, ortaya koydukları vaatleri titizlikle inceleyip tercihini ona göre yapacaklarını bilir.
Bu sebeple bu tür seçmenlerin seçim sonrasındaki tatmini, verilen vaatlerin yapılmasına bağlıdır. Türkiye’de gerek genel seçimlerde gerekse yerel seçimlerde daha önceki tecrübeler bunun böyle olduğunu her zaman göstermiştir. Seçmenler artık uçuk kaçık, göz boyayıcı, ütopik vaatler ve projeler değil hayata geçirilebilecek projeleri daha inandırıcı buluyor. O yüzden projelerin ve vaatlerin yapılabilir olması oldukça önemli. Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’ında Sırf vaat olsun, sırf proje üretilsin gayretiyle seçmene sunduğu son derece gerçekçi bir proje olduğu açık ve net bir şekilde anlaşıldı. Hangimiz ya da kaçımız taktir edecek ya da eleştirecek düzeyde Anamur’un gündemine hakimiz, sahibiz? Bunları da düşünmek, değerlendirmek gerekmektedir.
Başkanlık koltuğuna oturduğu günden bugüne Ankarayı aşındıran Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Anamur adına yaptığı girişimlerde olumlu sonuçlar aldığını görüyor ve tecrübe ediyoruz. Hepsi de önemli ve Anamur’a, Anamurlulara fayda getirecek hizmetlerdir. Bu açıdan Başkan Kılınç’ı ve çalışkan ekibini takdir etmekte fayda vardır.
Başkan Kılınç’ın önemle üzerinde durduğu konu, bu projenin Anamur’un vitrini olacağı hususuydu. Ve verdiği bilgilerde özellikle şunun altını kalın harflerle çizdi: Asfalt “Makinemiz ile, bir saate 8 ton asfalt üretebileceğiz. Bu nedenle de son model yeni çok hızlı bir şekilde üretebilen bir makinedir.Diğer büyük özelliklerinden biride yağmur yağarken bile +4 dereceye kadar asfalt dökebileceğiz. Bu da, teknolojinin son aşaması olan bu ürünlerimizle Anamur’umuzun bu eksikliklerini gidereceğimiz anlamına geliyor” dedi.
Anamur bu projeyle çok daha güzelleşeceği mahalle ve sokaklarının daha güzel ve temiz bir görünüme kavuşacağını söyleyebiliriz.
Bir diğer taraftan Konuşması sırasında bir müjde daha veren Başkan Kılınç; “Eksiklerimizi hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Diğer araçlarımızda bir iki güne kadar burada olacak ve Asfalt çalışmalarımıza başlayacağız. Anamur’da hizmet var anlayışımızı sürdüreceğiz. İnşallah bir iki güne kadar da Çevre Bakanlığının hibe ettiği çöp arabamızda gelecek. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun Anamur’umuza. Biraz erken ama inşallah sıcak asfaltı da Anamur’umuza kazandıracağız. Anamur herşeyin en güzeline layık” dedi.
Anamur halkının desteği ile projesinin son derece olumlu sonuçlar doğuracağını söylemek isterim. Başkan Kılınç’ında bu konuda sahip olduğu hassasiyet bence çok önemli…
Anamurun temiz, bakımlı bir çehreye kavuşması Anamur için oldukça önemli. Bu konuda tüm Anamurlu vatandaşlarımızın yerel yönetimlere destek olması ve elbirliği ile projeyi hayata geçirip tamamlanmasını sağlaması oldukça önemli. Nitekim sokağa çıktığınızda insanımızın nabzını bu yönde görebilirsiniz. Ancak bundan sonra yapılacaklar da oldukça önemli.
Bakalım bu projeden sonra vaat ettiği hangileri hayata geçecek, hep birlikte bekleyip göreceğiz.
Selam ve sevgilerimle

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com