logo

Anamur Reklam

Aslan, AK Ocaklar’ı anlattı

1 Mayıs 2018018AK Ocaklar Anamur İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aslan ve yönetim kurulu üyeleri, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Seven Kahvaltı Evi’nde düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Aslan, AK Ocaklar’ın kuruluş süreci, misyonu ve vizyonunu anlattı.

Yeni Yüzyılın Mevlana Ocağı olarak adlandırılan Ak Ocaklar Derneği’nin 30 Eylül 2014 tarihinde Hakan Yiğit ve arkadaşları tarafından Ankara Sincan’da selam, dua ve ahde vefa ilkesiyle kurulmuş bir sivil toplum kuruluşu olduğunu vurgulayan Aslan, şunları söyledi:

AK OCAKLAR’IN AMACI NEDİR?

Hızla değişen ve dönüşen dünyada, milleti ile bütünleşmiş bir devlet anlayışı içinde, adalet, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu köklü bir medeniyet mirasına sahip büyük ve güçlü Türkiye idealine hizmet etmek gayesiyle yola çıkan Ak Ocaklar;

Millet olmanın gereği olan manevi ve milli değerlerimize bağlı, İnsana ve doğaya saygılı, fîkren, bedenen ve kültürel yönden sağlıklı, medeniyet şuurumuza sahip, fikri ve vicdanı hür, ilim ve irfan sahibi, çağın gereklerini iyi okuyabilen, toplumumuza ve insanlığa değer katan,

Demokratik değerleri ve ilkeleri benimsemiş, özgüveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve başarılı bir gençlik yetişmesine manevi ve maddi katkıda bulunmak suretiyle  ve insanlığa faydalı olmak, Demokrasinin, temel hak ve hürriyetlerin geliştirilmesi için çaba sarf etmek,

Ülke ve dünya sorunlarını yakından takip ederek gerekli fikri ve toplumsal çalışmalar yapmayı kendisine misyon edinmiştir. 2023 yılına, kalkınmayı kendisine hedef almış ‘Yeni Türkiye, Büyük Ülke, sloganları ile giderken milli iradenin sesi, mazlumların umudu Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bu millete hizmeti efendi olarak değil, hizmetkâr olarak gören değerli devlet büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Türk ve İslam dünyasının büyük lideri olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin geleceği için büyük bir şans olarak görüyor ve onun neredeyse bütün toplantılarında yer alıyoruz. Cumhurbaşkanımızın çizdiği yolda, gösterdiği hedefler doğrultusunda hareket etmekten şeref duyuyoruz.

YENİ YÜZYILIN MEVLANA OCAĞIYIZ

Ak Ocaklar sivil toplum kuruluşudur. Memur, işçi ve öğrenci kardeşlerimiz bu davada gönül rahatlığıyla görev alabilirler.

Nefsimize yenik düşmeyeceğiz. Hedef 2023 yolunda Milli birlik, beraberlik ve kalkınma noktasında hep birlikte güçlü bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak yerimizi alacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da yurt içi ve yurt dışında teşkilatlanmamıza devam edecek, il ve ilçe teşkilatlarımızda gençlik ve kadın kollarımızın kurulmasına özen göstereceğiz. Şu ana kadar 60 il ve çok sayıda ilçe ile Avrupa’nın birçok ülkesinde teşkilatlanan derneğimizi daha da büyüteceğiz.

BAŞKANLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYORUZ

Ak Ocaklar bir demektir. Dernekler Kanununa göre de hiçbir Sivil Toplum Kuruluşunun hiçbir siyasi parti ile bağı olamaz ve aynı zamanda siyasi partinin de bir STK

ile resmi bir bağı olamaz. Ancak gönülden ve yürekten davasına sevdalananların amacına hiçbir şey mani olamaz. Onun içindir ki, sevdası, davası ve alnı AK olan bir

Sivil Toplu Kuruluşu olarak, alnımızın AK’ı ile bir duruş sergiliyoruz. Gelişen büyük Türkiye sevdası ile Yeni Anayasayı ve Başkanlık Sistemini destekliyoruz.

Terör korkusuyla gidilemeyen, yurdun en ücra köşelerine gitmekten kıvanç duyuyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkenin önüne konulmak istenen bariyerlerin kaldırılmasında lokomotif görevi üstleneceğiz. Çünkü biz `Milli İradeyiz’ ve bu anlayışla ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Ülke sevdalılarını hizmete giden yolda kardeş olmaya, bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ve birlikte TÜRKİYE olmaya davet ediyoruz. Büyük TÜRKİYE yolunda sizleri yanımızda görmek istiyoruz. Siz yoksanız biz bir eksiğiz o da sizsiniz.”

ANAMUR’DA YOĞUN ÇALIŞIYORUZ

Aslan, derneğin hedefleri ve amaçları doğrultusunda Anamur’da yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yoğun şekilde çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Derneğimizin faaliyetlerini bundan sonra da yoğun olarak sürdüreceğiz. Genç bir ekip olarak ülkemizin geleceği için, milletimize hizmet edeceğiz” diye konuştu.1 Mayıs 2018010 1 Mayıs 2018011 1 Mayıs 2018012 1 Mayıs 2018013 1 Mayıs 2018014 1 Mayıs 2018015 1 Mayıs 2018016 1 Mayıs 2018017

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com