logo

Anamur Reklam

Ataya saygısızlığa Anamur ayağa kalktı

 

Geçtiğimiz günlerde Anamur Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk Büstü’ne saldırıda bulunarak kıran şizofren hastası olduğu belirtilen Y.S(48) Cumhuriyet Savcılığındaki sorgusunun ardından mahkemeye sevk edildi.

Olayın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline yapılan saldırı girişimine yağan tepki ve açıklamalarda bulunan Anamur mesajlarında şu ifadelere yer verdiler.

ANAMUR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TÜRE

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe,  Devlet hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk büstüne saldırıyı sosyal medya hesabından kınadı.
Başkan Türe, ´Anamur Devlet Hastanesinde Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün büstüne yapılan, hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Anamur´lu olarak bu hain saldırıyı asla kabul etmiyoruz.´  İfadelerine yer verdi.

ADD´ AYDINLIK GELECEĞİ KARARTMAK İSTİYORLAR´
Atatürkçü Düşünce Derneği Anamur Şubesi yazılı bir açıklama yaparak, Atatürk büstlerine, heykellerine saldıranların ve ona kötü söyleyenlerin, Ülkenin aydınlık geleceğini karartmak isteyenler olduğuna dikkat çekti.
ADD Anamur Şubesi tarafından yapılan açıklamada,´ Sen ne ilksin, nede son olacaksın. Menemen´de ne isen, Anamur´da o olmaya çalışıyorsun. Maşasın, vefasızsın zavallısın. Medeniyet ışığının düşmanı, karanlık şer güçlerinin maşasısın. Bu çabalarınız Atatürk sevgisini söndürmeye yetmeyecektir. Akıl yolumuz, aydınlık yüzümüz Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır´ sözlerine yer verdiler.

AGC”Atatürk´e Saygısızlık Affedilemez”

Son günlerde ülkenin birçok il ve ilçesinde Atatürk büstlerine ve heykellerine yapılan saldırılar, siyasi parti başkanları, gençlik kolları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri tarafından kınanarak, Cumhuriyet´in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´e saygısızlığın önüne geçilmesi istendi. Anamur Gazeteciler Cemiyeti de yazılı bir açıklama yaparak, Anamur Devlet hastanesinin bahçesinde bulunan Atatürk büstüne yapılan saldırıyı kınadı.AGC tarafından yapılan açıklamada,” Anamur gibi çağdaş bir kentte, Devletin kurumunun bahçesinde bulunan Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün büstüne saldırı kamuoyunu üzmüştür. Atatürk´ün büstüne ve heykellerine yapılan saldırı, ona yapılan sözlü saldırılardan güç almalarının önüne geçilmelidir. Mustafa Kemal Atatürk büstüne yapılan saldırının bir daha tekrarlanmamasını diliyoruz.”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞI ” YAPILAN ONURSUZ SALDIRIYI KINIYORUZ”
Yapılan açıklamada:” İlçemizde Yaşan Türkiye Cumhuriyeti´nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Büstüne Yapılan Onursuzca Saldırının Üzüntüsü içerisindeyiz…
Bu Yaşanan Üzücü Hadisenin Pisikiyatri Servisinde Tedavi Alan  Bir Şahıs Tarafından Gerçekleştirildiği Bilgisini Resmî Kurumlardan Aldığımızı Şahsın Devam eden bir tedavi sürecinin Olduğu ve Bu Durumundan Dolayı Meydana Gelen Bir Hadise olduğu bilgisini Anamur ve Kamuoyunun Bilgisine Sunarız…
Her ne sebeple olursa olsun İlçemiz ve Milletimizin Böyle bir Hadiseyle karşı karşıya kalmasından dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyiz…Milletimizin Bu hadiseyi Anamur ve Anamur Halkına Mal etmeyeceğine İnancımız Tamdır…Adli  süreç Devam etmektedir…
Bu ve bu gibi Olaylar Bizlerin ve Milletimizin vicdanında Şiddetle kınanacak Ve Gerekli Hukuki süreçler Başlatılarak Hak ettiği cezayla Karşılık bulacaktır… Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur…”

CHP İlçe Başkanı Güven “Şiddetle Kınıyoruz..”

Anamur Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk Büstüne yapılan çirkin saldırı üzerine CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven yazılı baın açıklaması yaparak alayı kınadı.

 

CHP Anamur İlçe Başkanı Ayhan Güven ´in yazılı basın açıklaması şöyle;

Bugün sabah saatlerinde Anamur Devlet Hastanesi önünde ki Atatürk Anıtına saat 11.00 sıralarında bir saldırı gerçekleştirilmiş ve Anıt tahrip edilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusuna ve Türk Milletinin ortak değeri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun hatırasına karşı yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.
Son günlerde ülke genelinde iktidar ve yandaşlarının sorumsuzca ve pervasızca yaptıkları açıklamalardan cesaret bularak ülkenin Kurucu Liderinin büstüne ve hatırasına saldırma cesaretini bulanlar bilmelidirler ki bu tür saldırılar; Mustafa Kemal Atatürk sevgisini bu milletin kalbinden söküp atamayacaktır. Bu meczup kişiler bilmelidir ki yaptıkları saldırı sadece bir anıta değil, Yüce Türk Milletine karşı yapılmış bir saldırıdır. Gün gelecek Yüce Türk Milletinin vicdan terazisi bu yapılanların ve buna çanak tutanların hesabını mutlaka soracaktır.

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ   ANAMUR İLÇE BAŞKANLIĞI

Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bölgemizde Anamur Devlet Hastanesi bahçesinde bulunan Atatürk heykeline yönelik, çevreden edinilen bilgilere göre, akli dengesinin yerinde olmadığı değerlendirilen Y.S tarafından çirkin bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanlığı olarak, ATATÜRK’e yapılan hain saldırıyı KINIYORUZ.”

 ANAMUR TURİZM VE KÜLTÜR DERNEĞİ

Anamur Turizm ve Kültür derneği tarafından yapılan açıklamada; “Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen psikoljik rahatsızlığı olduğu öğrenilen şahıs tarafından devlet hastanesinin önündeki Atatürk büstünü parçalamasını nefretle kını-yoruz. Bu olaylar bizleri derinden yaralamaktadır. Mustafa Kemal Atatürk Türk ulusunu ulus yapan ortak değerlerin tümü dünya tarihinin sayfalarına altın harflerle yazdırmış olan ve örnek almamız gereken en büyük ortak değerimizdir. ilkesi en büyük rehberimiz olmalı. Bayrağımız ve Atatürk’ümüz ülkemizin ortak değerleridir. Milli değerlerimize yapılan bu çirkin saldırıları asla ama asla kabul etmiyoruz, şiddetle kınıyoruz.”

TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği tarafından yapılan açıklamada; “ 24 Ağustos 2017 Perşembe günü öğlen saatlerinde ilçemiz Anamur Devlet Hastanesi önünde bulunan kaidesinde “ Beni Türk hekimlerine emanet edin” yazan Türkiye Cumhu-riyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne yapılan hain saldırıyı esefle, şiddetle kınıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bu saldırı, bu vatan için canla başla savaşmış tüm şehitlerimize yapılan bir saldırıdır ve saygısızlıktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milleti için ölümsüz olduğu, ilkelerinin nesiller boyu ve kurduğu Cumhuriyet’in sonsuza kadar yaşayacağı hiç kimse tarafından unutulmamalıdır. Zafer haftasına girdiğimiz bu günlerde,ülkemizin birlik ve beraberliğini bozacak bu tür olaylar tüm vatandaşlarımızı tedirgin etmektedir. Tüm vatandaşlarımız tarafından unutulmamalıdır ki, saldırıyı gerçekleştiren kişi veya kişiler, adalet önünde en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Yapılan bu haince saldırıyı bir kez daha şiddetle kınarken, bu tür saldırıların ve saygısızlıkların devam etmemesi için gerekenlerin yapılması en büyük dileğimizdir.”

BAŞKAN DEMİRBAŞ, “ SALDIRIYI KINIYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Gençlik Kolları Başkanı Ufuk Demirbaş bugün hastane bahçesinde yaşanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün heykeline yapılan saldırı girişimini kınadı. Demirbaş olayla ilgili gazetemize verdiği yazılı açıklamasında saldırıyı yapanı kınayarak şu ifadelere yer verdi.

AÇIKLAMA

Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal’in heykeline yapılmış bu saldırıyı nefretle kınıyorum. , “Atatürk’e ve Cumhuriyetimizin kurucusuna yapılan bu saldırı sadece ona değil Türkiye Cumhuriyetine ve onun kazanımlarına yapılmış bir saldırıdır.

Bu saldırıyı kabul etmemiz sindirmemiz söz konusu dahi olamaz. Suçlu her kimse en ağır cezayı almalıdır. Yaşanan bu menfur saldırı girişimini lanetliyorum” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

https://www.google.com/settings/account anamurgundem@gmail.com